Biznes mama (?)

Kim jest biznes mama? Najprościej można powiedzieć, to kobieta, która mocno zaangażowana jest w swoją pracę, bądź prowadząca swój własny biznes (w który również mocno się angażuje).To jedno spektrum, inne? To kobieta, która prowadzi gospodarstwo domowe od wychowywania dzieci, sprzątanie, gotowanie, po zarządzanie wydatkami domowymi.

Tak czy siak, wszystkie określenia biznes mamy kojarzą mi się z ogromem obowiązków, natłokiem spraw i multi zadaniowością, która tak bardzo jest dziś w cenie.

I można tutaj zastanawiać się, patrząc na zabieganą biznes mamę, czy bardziej jest biznes, czy bardziej mamą… Ja natomiast chciałabym zwrócić uwagę na to, kim ta kobieta jest dla siebie i, czy w ogóle dla siebie jest…

Poranne wstawanie, szykowanie śniadania – dla dzieci, dla partnera (męża), dla psa (kota)…

Pakowanie II śniadania dla dzieci do szkoły, dla męża do pracy…

Zawiezienie dzieci do szkoły/przedszkola/żłobka, a w drodze powrotnej zakupy…

Praca w domu lub praca w biurze …

Powrót do domu, w drodze odebranie dzieci ze szkoły/przedszkola/żłobka

Gotowanie obiadu…odrabianie lekcji z dziećmi (lub w zamian – prasowanie…), kolacja…

KONIEC DNIA

Czy nie brzmi on dla Ciebie dość znajomo? Owszem, z pewnością znaleźć można pewne modyfikacje tego planu dnia, ale – odnoszę wrażenie- że w większości przypadków nie znajdzie się chwila TYLKO dla biznes-mamy… No, może wieczorna kąpiel – ale i tutaj o samotności czasem trudno mówić, jeśli po drugiej stronie drzwi łazienki, piętrzą się kłopoty rodzinne od: „Mamo, on mnie bije”, po „Kochanie, gdzie moja koszula na jutro”.

Jeśli brzmi to znajomo polecam:

  • Obiektywne spojrzenie na plan swojego dnia
  • Spróbuj określić, czy czasem nie jest tak, że praca pochłania większą część Twojego życia (czyli, czy nie jesteś tylko biznes…)
  • Odpowiedz sobie na pytanie, jaką część swojego dnia jesteś mamą (ale nie taką tylko od zrobienia posiłku i przetransportowania z punktu A do punktu B)
  • Narzucić sobie dyscyplinę (której narzucanie swoim dzieciom tak łatwo Ci przychodzi) i zmień coś, byś nie miała wyrzutów sumienia
  • Zaplanuj aktywności TYLKO dla siebie

Proste? Wcale nie, wiem to doskonale, bo sama jestem po takim rachunku sumienia, I wiecie co? Warto, bo dzięki temu – nie zaniedbując obowiązków zawodowych, znalazłam więcej czasu dla Rodziny i co więcej- znalazłam czas na rozwijanie swoich pasji.

Tak, jestem biznes mamą 😉

Text: Moje Flow- coaching/szkolenia – Anita Gałek