masaż

Co daje nam masaż i kiedy go stosować?

Masaż w profilaktyce wad postawy oraz w poprawie funkcjonalności aparatu ruchu: 

Masaż dla tkanki mięśniowej – stymuluje mięśnie do kurczu, a więc wzmacnia jego działanie (funkcjonalność) – ma to szczególne znaczenie w przypadku dysfunkcji mięśnia zarówno w stanach pokontuzyjnych jak i przy zanikach mięśniowych.

Masaż dla stawów i aparatu więzadłowego – rozluźnienie tkanek miękkich ma za zadanie zwiększyć ruchomość stawów, uelastycznić zarówno więzadła jak i ścięgna

Masaż dla powięzi – ma za zadanie rozluźnić powięź i przywrócić im prawidłowe napięcie eliminując również sklejenia i przykurcze.

Te trzy elementy stanowić będą o zdrowiu i dobrej kondycji naszego aparatu ruchu.

Masaż dla krążenia

Pobudza układ krwionośny oraz limfatyczny, dzięki czemu nie tylko pozbywamy się obrzęków i poprawiamy wygląd ogólny skóry poprzez proces leczenia, ale również powoduje ułatwienie migracji tlenu, substancji odżywczych do całego organizmu (i narządów), oraz usunięcie toksyn z organizmu. Masaż poprawia również pracę układu pokarmowego i oddechowego.

Masaż dla układu nerwowego 

Może powodować pobudzenie lub uspokojenie układu nerwowego (w zależności od zastosowanych technik). Działa przeciwbólowo!

Masaż dla relaksu i równowagi psychoemocjonalnej

zapraszamy na terapię manualną – w zależności od potrzeb twojego organizmu dobierzemy metody i techniki pracy, abyśmy wspólnie osiągnęli oczekiwany sukces.

Dr Spondylus

UDOSTĘPNIJ TEN WPIS

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Dowiedz się więcej.