Co jest „ grane” z tym SPORTEM ?

Co jest „ grane” z tym SPORTEM ?

Jak drogie Panie zaczynacie lub kończycie wasz dzień?Czy aktywność fizyczna ma miejsce w planie zapracowanej kobiety? Mam nadzieję że TAK , jeśli jednak NIE…Zachęcam do przeczytania z uwagą , dlaczego warto poświęcić nawet kilkadziesiąt minut dziennie na ćwiczenia w zaciszu domowym lub klubie fitness pod okiem trenera.

Oto kilka dobrych argumentów ZA. Zapraszam do lektury.

Aktywność fizyczna wszelkiego rodzaju daje same zalety!!! Osoby regularnie oddające się aktywności fizycznej utożsamiane są z siłą zdrowiem, atrakcyjnym wyglądem, seksapilem i ogólnie pojętą dynamicznością.

Jeśli to Cię nadal nie przekonuje do gimnastyki i ruchu, poznaj kilka powodów, dla których warto zejść z kanapy lub biurowego krzesła i umówić się ze MNĄ na trening

1.Ogólna poprawa naszego stanu zdrowia, zwiększenie wydolności całego organizmu

2.Ludzie uprawiający sport wolniej się starzeją; teraz już wiecie, gdzie tkwi tajemnica tzw. ELIKSIRU MŁODOŚCI 🙂

3.Zwiększenie mobilności.

Mobilność w skrócie, to zdolność układu nerwowego do wykonywania efektywnego, bezbolesnego ruchu w stawach, w optymalnym zakresie ruchomości. Bez niej  bardzo łatwo można nabawić się kontuzji przy prostych ćwiczeniach lub, przy wykonywaniu codziennych czynności .Zmorą naszych czasów jest zwyczajnie brak jakiegokolwiek ruchu ,co oznacza ograniczenie mobilności.

4.Lepszy sen, co za tym idzie, poprawa zdolności zapamiętywania, prawidłowa praca hormonów, układu krążenia, odpoczynek dla skóry, ciała i duszy. Prawidłowa ilość snu tzn. ok 8-9 godzin na dobę , znacznie poprawia nasz stan emocjonalny,wyspani jesteśmy mniej rozdrażnieni, mamy lepszy nastrój, piękniej wyglądamy, zwiększamy swoją wydolność organizmu w ciągu dnia.

5.Redukcja STRESU.  Wysiłek fizyczny zmniejsza poziom  kortyzolu -hormonu stresu. Możesz wyładować nadmiar złej energii, która odkładana w naszym organizmie powoduje niezbyt przyjemne dolegliwości.

6. Endorfinowy kopniak !!! Podczas ćwiczeń organizm wytwarza ENDORFINY tzw. hormon szczęścia. Jest on odpowiedzialny min. za poprawę naszego nastroju.

UWAGA!!! Ciekawostka –podczas wysiłku fizycznego nasz organizm wytwarza najwięcej endorfin .

Chcecie, Moje Drogie być szczęśliwsze ? Tak ,Tak …Zacznijcie uprawiać sport.

6.Poprawa wydolności układu odpornościowego, czyli mniej infekcji w ciągu roku . Tu sprawdza się znakomicie powiedzenie „W zdrowym ciele …

7. Zwiększenie LIBIDO, co za tym idzie? Poprawiamy naszą sprawność seksualną. Mamy większą ochotę na sypialniane igraszki 😉

8. Przyspieszenie przemiany materii i spalenie kalorii-tłuszczu, którego nadmiar niezbyt cieszy nasze oczy i ubrania zalegające w szafie z zeszłego sezonu.

9.Wyrzeźbienie zgrabnej sylwetki.

Naturalne i delikatne mięśnie – takie, które pięknie prezentują się na plaży, basenie i w waszych ulubionych ubraniach. Większa masa mięśniowa zabezpieczy nas przed efektem jo-jo i ponownym przybieraniem na wadze. Mięśnie są bowiem tkanką zużywającą najwięcej energii, a więc i kalorii .

Podsumowując.

Zaczynając przygodę ze sportem , Drogie Kobietki, fundujecie sobie same + do wyglądu, samopoczucia, pewności siebie, czyli kwintesencji kobiecości.

Nie ma nic wspanialszego .

Gorąco pozdrawiam 😉

Trener personalny / Trener fitness  Aleksandra Linke-Żmuda