La La Land – droga do Oscarów

La La Land – droga do Oscarów

Film Damiena Chazelle? Do tego w rolach głównych Ryan Gosling i Emma Stone? Toż to istna mieszanka wybuchowa, której nie może przegapić żaden fan kina! Chociażby dla twórcy znakomitego „Whiplash”. Przynajmniej aby zobaczyć znakomitych aktorów i ich nowe wcielenia.  Do tego kusi fakt zdobycia 7. Złotych Globów! Nie wspomnę już o nominacjach do Oscarów. „La La Land” to film rekordów, który kusi swoją uroczą scenerią przedstawioną w zwiastunach.

Filmy muzyczne nie należą do gatunku, który uznałabym za swój ulubiony. Cały ten  obraz roztańczonych i śpiewających aktorów zawsze mnie w jakiś sposób drażnił. Czułam, że tracę wątek, przeoczam coś ważnego. Zupełnie nie moje klimaty. „La La Land” to jednak coś więcej niż typowy musical. Dźwięk został tutaj dobrany w idealnych proporcjach, które w żaden sposób nie zaburzają całości obrazu. Muzyka sprawia, że widz przenosi się do świata, gdzie wszystko zostaje przejrzyście wyjaśnione. Można by powiedzieć, że filmem rządzi nutka magii. Do tego wszystkiego dochodzi fenomenalna gra aktorska Ryana Goslinga

i Emmy Stone, którzy tworzą parę idealną. Wywołują u widza wiele emocji, a przy tym razem są niewinni i uroczy. Mocną stroną filmu jest również humor, który dopełnia prostą aczkolwiek ckliwą historię. Dwójka bohaterów, goniących za własnymi marzeniami, których losy łączą się ze sobą. Aktorka i muzyk jazzowy. Kombinacja będąca urokliwą stroną całego przedstawienia. Banalne jednak poruszające do głębi.

Zdecydowanie nie można tego filmu skazać na porażkę ze względu na gatunek do którego należy. Powiedziałabym wręcz, że nie należy bać się musicali. Z całej otoczki tańca i dźwięku może powstać fenomenalny obraz, który na długo utkwi w pamięci widzów. Tak właśnie jest z „La La Land”, który nie bez powodu został wyróżniony na tle innych filmów nominowanych do tych „najlepszych”. Warto się przełamać, by móc przyswoić tę fantastycznie opowiedzianą historię.

Text Aleksandra Agacińska

La La Land - okładka.jpg
źródło: Filmweb.pl