Makijaż, wizaż, stylizacja fryzury – co to takiego?

Makijaż, wizaż, stylizacja fryzury – co to takiego?

Makijaż – znany również, jako ang. Make-up – kosmetyki upiększające nałożone na skórę (szczególnie twarzy).  Słowem makijaż oznacza się zarówno preparaty, efekt jak i czynności polegające na kosmetycznym upiększaniu twarzy poprzez malowanie, szminkowanie czy pudrowanie za pomocą rozmaitych technik.

Po co?

Wydobywa z kobiety piękno, pomaga zamaskować niedoskonałości cery, wyeksponować urodę kobietyramka oraz podkreśla jej walory. Rodzaj makijażu w pewnym stopniu wyraża osobowość i charakter kobiety.

Makijaż jest również ochroną dla skóry –dobrze dobrane kosmetyki przez cały rok chronią cerę przed promieniami słonecznymi, które niosą ze sobą szkodliwe promieniowanie UV, zimą chronią przed mrozem, a latem przed ostrym słońcem.

Wizażystka

To osoba, która zajmuje się profesjonalnym wykonaniem makijażu jednocześnie uwzględniając całość stylizacji -kreację, dodatki, fryzurę, –dzięki czemu wizerunek kobiety stanowi spójną całość. Wizażystka nie jest czarodziejką -nie zmieni rysów twarzy, ale swoim doświadczeniem i profesjonalnym technikom zbliży twarz do tej najbliższej ideałowi w panującej aktualnie modzie piękna i urody. Oprócz profesjonalnych produktów -na których powinien pracować każdy wizażysta- wizażysta powinien być elastyczny i mieć dużą wyobraźnię.

Wykonywanie makijażu

To bardzo precyzyjna czynność, w której kolejność nakładania kosmetyków decyduje o efekcie
photostudio_1452877262155 (1) końcowym. Dlatego warto pamiętać, że malowanie to sztuka. A każda kobieta po wykonaniu profesjonalnego makijażu powinna czuć się piękna i szczęśliwa.

Jest wiele rodzajów makijaży, a każdy z nich się różni -nie tylko wyglądem, ale również zasadami wykonywania. Całość pięknego make up-u dopełnia dobrze dobrana fryzura –uczesanie lub ułożenie włosów w charakterystyczny sposób. Stylizacja włosów to sztuka dobrania idealnej fryzury do kształtu twarzy, kreacji oraz charakteru kobiety, a także do rodzaju imprezy, na jaką klientka się udaje.

Jest wiele rodzajów makijaży, a każdy z nich się różni -nie tylko wyglądem, ale również zasadami wykonywania.

Makijaż wieczorowy

 W czasie trwania karnawału, w takim makijażu można wybrać się na bal czy nawet na studniówkę.

Powieki w brązie i złocie z dodatkiem czerni pięknie wydobywają kolor tęczówki oka, doczepione jedwabne kępki rzęs powiększają oczy, a jasny cień rozświetla ich wewnętrzne kąciki, fioletowy cień na dolnej linii rzęs rozświetla i dodaje blasku oczom.  Podkreślone malinową pomadką usta oraz wymodelowane kości policzkowe dopełniają całość makijażu, który wydobywa z modelki jej przepiękną urodę i wszystkie walory.

Włosy wymodelowane –z jednej strony splecione luźnym warkoczykiem –dobrane biżuterii oraz do delikatnej i pięknej buzi mojej modelki Mariki

Makijaż i fryzura : Anna Siwicka „Wizaż, makijaże i stylizacja fryzur Anna Siwicka

Modelka: Marika Zagórska

kolaż