Moje „JA” po ciąży

Nowa rzeczywistość – to zazwyczaj tak określamy ten magiczny czas po porodzie. Jesteśmy zabiegane, a nasza codzienność dostosowana jest do małego szczęścia, które pojawiło się w naszym życiu. Coraz częściej w naszych gabinetach pojawiają się Pacjentki, które chciałyby wrócić do formy sprzed ciąży. Co na to nowoczesna medycyna? 

Fizjonomia kobiety po ciąży zmienia się najbardziej w dwóch obszarach – formy intymnej i fizycznej.  Najczęściej wstydzimy się mówić o problemie nietrzymania moczu oraz utracie komfortu w kontakcie intymnym z partnerem. Nowoczesna medycyna oferuje nam łatwe i bezbolesne rozwiązanie problemu – rewitalizację miejsc intymnych oraz leczenie nietrzymania moczu w ramach jednego zabiegu laserowego. Zabiegi laserem Fotona Spectro SP należą do nieinwazyjnych. Skuteczne działanie lasera opiera się na energii cieplnej, nie dochodzi do uszkodzeń tkanek, ani jakiegokolwiek krwawienia, w związku z tym tkanki regenerują się bardzo szybko. W trakcie jednego, krótkiego zabiegu pozbywamy się dwóch problemów, a komfort życia intymnego powraca.

A co w przypadku utraty kilogramów po przebytej ciąży – czy można wrócić do pierwotnych kształtów? Nie każdej z nas się to udaje – mięśnie brzucha tracą swoją elastyczność i sprężystość. Aby ponownie cieszyć się jędrnym i kształtnym brzuchem chirurg plastyk może zalecić wykonanie abdominoplastyki, czyli plastyki brzucha. Celem operacji jest usuniecie nadmiaru skóry i tkanki tłuszczowej w środkowej i dolnej części brzucha. Podczas operacji bardzo często należy odessać nadmiar tłuszczu oraz wzmocnić mięśnie ściany brzucha. Rodzaj plastyki brzucha, potrzebę wzmocnienia mięśni oraz liposukcji omawia się z pacjentem w czasie konsultacji.

Decyzja o wykonaniu zabiegów –  rewitalizacji okolic intymnych, czy plastyki brzucha – musi nieść za sobą podwójną korzyść: fizyczną i mentalną. Pacjentki po zabiegach powinny przede wszystkim odczuwać radość z powrotu do formy i zaakceptować swoje nowe „JA”, czego życzymy i w czym wspieramy!

text: Dom Lekarski

Więcej o zabiegach ginekologii estetycznej

Więcej o plastyce brzucha

Zdjęcia autorstwa dr Anny Aseńko