Co się tutaj dzieje, czyli kwiecień w Szczecinie…

Witajcie, za oknem można zaobserwować coraz śmielej budzącą się z zimowego letargu przyrodę. W powietrzu czuć wiosnę, promienie słońca, coraz śmielej przebijające się przez białe obłoki, zachęcają do wyjścia z domu. Uwielbiam ten okres, kiedy wstając rano, słyszę zza okna śpiew ptaków, który pozytywnie nastraja mnie do tego co przyniesie dzień. Myślę, że dla większości z nas ten okres kojarzy się pozytywnie, a coraz dłuższe dni sprzyjają większej aktywności na świeżym powietrzu i inspirują do bardziej intensywnego i ciekawego spędzania czasu z najbliższymi.  Kwiecień , pod względem wydarzeń w Naszym mieście,  zapowiada się również bardzo interesująco . Poniżej przedstawiam Wam mój, zupełnie subiektywny, przegląd tego co czeka nas w najbliższych tygodniach . Zapraszam do lektury.

 

06.04.2018 – „Stacyjka Zdrój” to sentymentalna wycieczka po twórczości Kabaretu Starszych Panów, na której nie może zabraknąć największych przebojów duetu Przybora-Wasowski (m.in. „Tanie dranie”, „Upiorny twist”, „Addio pomidory” i inne).

Scenariusz i reżyseria – Andrzej Poniedzielski i Adam Opatowicz.

GDZIE? Teatr Polski, ul. Swarożyca 5, Szczecin, godzina: 19:00, bilety w cenie 30,00 ZŁ – 40,00 ZŁ

09.04.2018-  W ten deseń – Ja, Kobieta (nie)idealna” vol. 3,

Tym razem porozmawiamy o tym, jak właściwie dobrać dodatki (buty, torebki, biżuterię, szale etc.) do stroju i sylwetki. Powiemy, jakie printy i wzory są dla Ciebie odpowiednie. Zdradzimy, jak optycznie wysmuklić kobieca sylwetkę. Dobierzemy kształt brwi i fryzurę do kształtu Twojej Twarzy.

09.04.2018 – THE 12 TENORS Muzyczna gala – 12 tenorów na jednej scenie. Klasyka, opera, pop i rock. Ich koncerty burzą wszelkie stereotypy na temat klasycznej muzyki wokalnej. Podczas koncertu The 12 Tenors będzie można usłyszeć zarówno najsłynniejsze i najpiękniejsze fragmenty oper, jak i aranżacje utworów współczesnych, rockowych i popowych. Tenorzy wykonają największe hity Michaela Jacksona, Beatlesów czy zespołu Queen. To dowód na to, że zespół łączy pokolenia.

Gdzie? Netto Arena, ul. Szafera 3/5/7, Szczecin, godzina 19:00, bilety w cenie CENA: 60,00 ZŁ – 140,00 ZŁ

miejsca siedzące, numerowane BILETY

09.04.2018 19:00 – SZCZECIN JAZZ 2018 GINO VANNELLI Występ Gino Vannelliego stanowić będzie klamrę zamykająca całą imprezę podczas Gali wręczenia Nagród Artystycznych i Mecenasa Kultury Miasta. Gino Vannelli to Kanadyjczyk włoskiego pochodzenia, który napisał i nagrał wiele hitów w latach 70tych ale szczególną popularność i uznanie zdobyły 2 piosenki „I just wanna stop” i „Living Inside Myself” za które otrzymał nominację do nagrody Grammy. Zdobył dwie nagrody Juno a klasyczną wersją piosenki „Parole per Mio Padre” z 2003 „skradł serce” Papieżowi Janowi Pawłowi II, który zaprosił Vannelliego na specjalny recital do Watykanu.

Prowadzenie – Marek Niedźwiecki

GDZIE? Filharmonia im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie, ul. Małopolska 48, godzina 19:00, bilety 90,00 ZŁ – 220,00 ZŁ , miejsca siedzące, numerowane.

09.04.2018 – LILKA, CUD MIŁOŚCI Cztery znakomite aktorki w opowieści o tajemnicy miłości. Przedstawienie oparte na wierszach, dzienniku, wspomnieniach, notatkach i listach Marii Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej. Spektakl przygotowany w 70. rocznicę śmierci niezwykłej poetki, której twórczość nigdy nie przestała zachwycać, wzruszać i inspirować. Tej podróży przez młodość, wojnę oraz uczucia nie można przegapić.

 Gdzie? Teatr Polski, ul. Swarożyca 5, Szczecin, godzina 19:00,bilety 60,00 ZŁ – 80,00 ZŁ,  miejsca siedzące, numerowane

14.04.2018 – „OŚWIADCZYNY”  to jednoaktówka sztuki-arcydzieła należącego do klasyki światowego teatru. Antoni Czechow znany jest głównie z dramatów odtwarzających tragizm egzystencji zwykłych, przeciętnych ludzi, zazwyczaj pozbawionych woli działania.

Gdzie? Teatr Kameralny, Brama Portowa 5, Szczecin, godzina 17:00, bilety : 25,00 ZŁ – 35,00 ZŁ,  miejsca siedzące, nienumerowane

14.04.2018 – DONA OXFORD- Po raz pierwszy, na jedynym koncercie w Polsce! Niekwestionowana Królowa amerykańskiego Woogie Boogie. Wyobraź sobie Tinę Turner na czele Rolling Stones! Dona Oxford to bluesowa i soulowa trąba powietrzna, która otwiera swoje serce i duszę na koncertach przed Tobą!

GDZIE? Free Blues Club, al. Powstańców Wlkp. 20, Szczecin, godzina: 21:00, bilety 50,00 zł,  miejsca siedzące i stojące, nienumerowane.   

15.04.2018 – WOMEN`S FEST-  Dorota Kościukiewicz-Markowska, Daria Prochenka, Magdalena Ptak, Katarzyna Miller i Katarzyna Nosowska, przedstawią kobiecość w różnych aspektach. Usłyszymy o wyobrażeniach, jakie mają na temat kobiet mężczyźni, psychokardiologii i psychologii pozytywnej, urodzie, kosmetykach naturalnych, przedsiębiorczości kobiet, zdrowiu, związkach. Wszystko to w kulturalnej, acz swobodnej atmosferze,
przeplatane rewelacyjnymi monologami o kobiecości w wykonaniu Olgi Adamskiej z Teatru Polskiego!

GDZIE? Teatr Polski, ul. Swarożyca 5, Szczecin, godzina 09:00, bilety w cenach : 169,00 ZŁ – 229,00 ZŁ ( do 9.03 włącznie 30% taniej)

16.04.2018 – Michał Bajor – Od Kofty… do Korcza- niejako podsumowująca kilkadziesiąt lat przygody aktora z piosenką, będzie dwudziestą pozycją w jego dorobku nagraniowym. Na repertuar jubileuszowego zestawu złożą się najważniejsze utwory w muzycznym życiu wybitnego wokalisty – te o których wydanie od lat proszą fani, i do których jednocześnie on sam ma szczególny sentyment. Nagrane i zaaranżowane na nowo, przefiltrowane przez jego dzisiejszą dojrzałość, wrażliwość oraz świadomość emocjonalną i interpretacyjną, mogą z powodzeniem stanowić rodzaj klamry dla artystycznej drogi Bajora. W repertuarze koncertu min.: Oddaj mi samotność,   Mandalay, Chciałbym, Albertyna, Ja wbity w kąt, Taka miłość w sam raz,Nie chcę więcej.

Gdzie? Filharmonia im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie, ul. Małopolska 48,  Godzina: 19:00, bilety w cenie CENA: 115,00 ZŁ – 135,00   ,miejsca siedzące, numerowane

18.04.2018 – FEEL GOOD – FILMOWE ŚRODY W STAREJ RZEŹNI: „I TAK CIĘ KOCHAM” przegląd filmów pozytywnych, tym razem  zobaczymy cudowna komedię romantyczną, która stała się przebojem światowych kin. Świeża, błyskotliwa i nieoczywista. Odkrycie Festiwalu Filmowego Sundance, nagroda publiczności MFF w Locarno. Film ten otrzymał nominację do Oscara w kategorii najlepszy film oryginalny. Serdecznie zapraszamy!

Gdzie? CKE Stara Rzeźnia, ul. Wendy 14, Łasztownia , Szczecin, godzina 18:00, bilety w cenie 10,00 zł,  miejsca siedzące, nienumerowane.

 

21.04.2018 –  2. KONCERT MUZYKI FILMOWEJ  Po ogromnym sukcesie pierwszej edycji „Koncert Muzyki Filmowej”, już w 2018 roku druga edycja tej niezwykłej produkcji koncertowej.
Jeszcze większa scena, jeszcze więcej efektów specjalnych, jeszcze więcej artystów. Wystąpią Justyna Steczkowska, Kayah, Piotr
Cugowski, Kuba Badach, Igor Herut, Gabriel Fleszar, Sound’n’Grace oraz Polska Orkiestra Muzyki Filmowej.

Koncert poprowadzi
Grażyna Torbicka / Tomasz Raczek.

GDZIE? Netto Arena, ul. Szafera 3/5/7, Szczecin, godzina 19:00, bilety w cenie od 79,00 ZŁ – 249,00 ZŁ , miejsca siedzące, numerowane

19.04.2018 –Arena Kobiet vol. 3  Arena Kobiet to największe Warsztaty Bezpłatne dla Kobiet w naszym regionie organizowane przez Kobietowo.pl. Masz tutaj szansę rozwinąć się, poszerzyć swoje kompetencje, a co najważniejsze podnieść swoje kwalifikacje, jako: Kobieta, Żona, Mama czy Bizneswoman.

 To już trzecia odsłona Największych Bezpłatnych Warsztatów dla Kobiet! Pierwsza Arena Kobiet cieszyła się ogromnym powodzeniem, a druga edycja przeszła najśmielsze oczekiwania organizatorek. Wiemy, że 3 odsłona Areny Kobiet będzie jeszcze ciekawszych i piękniejszym wydarzeniem.
 
Każda zarejestrowana Pani otrzyma certyfikat uczestnictwa w wydarzeniu, który jest ogromna wartością dodaną tego spotkania. Będzie on dowodem na otrzymanie wiedzy merytorycznej z zakresów prawa, biznesu i bycia Kobietą po prostu i przede wszystkim.

23.04.2018 – DEE DEE BRIDGEWATER Najsłynniejsza jazzowa wokalistka naszych czasów zaśpiewa po raz pierwszy w Szczecinie! Występuje na największych festiwalach jazzowych, na swoim koncie ma trzy nagrody Grammy (nominowana była 9 razy!), kilkanaście autorskich płyt, tysiące koncertów i nagrania z jazzową elitą. W Szczecinie Dee Dee wystapi z siedmioosobowym zespołem z którym nagrała swoją ostatnią płytę „Memphis… Yes, I’m Ready” (2017). Album zbiera bardzo pochlebne recenzje i najwyższe noty na całym świecie.

GDZIE? Filharmonia im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie, ul. Małopolska 48, godzina 20:00, bilety w cenie od  89,00 ZŁ – 149,00 ZŁ , miejsca siedzące, numerowane.

24.04.2018 – AUDIOFEELS ROCKOWO I SYMFONICZNIE po raz pierwszy wystąpi w Szczecinie przed dużą szerszą publicznością. To już nie młodzi debiutanci, których poznaliśmy lata temu w „Mam talent”, a dojrzali artyści, cały czas doskonalący swój muzyczny warsztat. W Filharmonii Szczecińskiej Zespół zaśpiewa z towarzyszeniem Poznańskiej Orkiestry Symfonicznej pod batutą Łukasza Łodygowskiego oraz Chóru Akademickiego Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Muzycy przeniosą nas do elektryzującego i porywającego świata wielkiego Rocka! Usłyszycie przeboje Led Zeppelin, Queen, Guns’n’Roses, Davida Bowie, U2. Mocne i ostre kawałki, ale i piękne ballady. AudioFeels Rockowo i Symfonicznie. Tego nie można przegapić.

GDZIE? Filharmonia im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie, ul. Małopolska 48 , godzina 19:00, bilety w cenie CENA: 80,00 ZŁ – 160,00 ZŁ , miejsca siedzące, numerowane.

1 urodziny Kobiecym Okiem w Sterze!!!

26.04.2018 – Dokładnie 27.04.2018 rozpoczęłysmy cykl spotkań dla kobiet ciekawych nowinek i siebie nawzajem. Specjalnie dla Was, naprzeciwko sklepu Solar, stworzyliśmy miejsce do wymiany doświadczeń i zbierania nowych. Do rozmowy, nauki, rozwoju, ale i odpoczynku.

To tutaj w każdy ostatni czwartek miesiąca możecie wziąć udział w warsztatach dotyczących pasji, mody, urody czy rodzicielstwa, wymienić się uwagami i doświadczeniem czy po prostu miło spędzić czas w towarzystwie osób o podobnych zainteresowaniach. Dla dzieci będzie kącik zabaw z animatorką, a dla Was konkurs z metamorfozą w nagrodę.

Nasze comiesięczne spotkania poprowadzą twórczynie portalu Kobietowo.pl – Nina Kaczmarek, trenerka biznesu PieknyUmysl.info, Coach ICF, Diet Coach, wieloletnia trenerka fitness i Anita Gałek, trenerka biznesu, Coach ICF, doradca biznesowy, właścicielka firmy Moje Flow- coaching/szkolenia – Anita Gałek, a każde ze spotkań będzie miało nowy, interesujący temat.

Zapraszamy w każdy ostatni czwartek miesiąca o godz. 18.oo do lokalu vis a vis sklepu Solar w CH Ster!

28.04.2018 –  HUMAN ELEMENT- Energetyczna mieszanka funk, folku i elektroniki!
To zespół tworzony przez kilku najwybitniejszych muzyków na świecie :klawiszowiec Scott Kinsey, basista Matthew Garrison ,perkusista Gary Novak i perkusjonista udzielający się wokalnie Arto Tunçboyaciyan , którzy występowali i nagrywali z takimi gigantami muzyki jak Herbie Hancock, Joe Zawinul, Chick Corea, John McLaughlin, Al Di Meola, Meshell Ndegeocello, Sting, John Scofield, Snarky Puppy, Alanis Morissette, Joni Mitchell, Whitney Houston, Chaka Khan, Lalah Hathaway i wielu innych. Mieszają rytmy Funk, Electronic, Folk, improwizują, aby stworzyć bogaty, nowy dźwięk, który cofa i przyciąga do granic muzycznego doświadczenia. Human Element pcha muzykę w kierunku tak świeżym i historycznym jak sami muzycy.

Gdzie? Free Blues Club, al. Powstańców Wlkp. 20, Szczecin, godzina 21:00, bilety w cenie 99,00 zł – przedsprzedaż

 Mam nadzieję, że w przygotowanym przeze mnie przeglądzie wydarzeń jakie odbędą się w Szczecine, każdy z Was znajdzie coś dla siebie .

Pozdrawiam Was serdecznie i życzę pięknego i inspirującego kwietnia

Agnieszka Rodziewicz.