Co się tutaj dzieje, czyli marzec 2018 w Szczecinie….

Co się tutaj dzieje, czyli marzec 2018 w Szczecinie….

Witajcie, mam nadzieję, że ominęły Was szerokim łukiem wszystkie choróbska, które funduje nam hurtowo pogoda w lutym… Kiedy siadłam przed monitorem, żeby napisać dla Was skrót najciekawszych według mnie wydarzeń, które będą miały miejsce w marcu, za oknem świeciło słońce , które napełniło mnie optymizmem , że wiosna już tuz, tuż…

Marzec, pod względem wydarzeń w Naszym mieście,  zapowiada się bardzo obiecująco. Poniżej przedstawiam Wam mój, zupełnie subiektywny, przegląd tego co czeka nas w najbliższych tygodniach . Zapraszam do lektury.

04.03.2018r – Teatr Piasku Tetiany Galitsyny przedstawia premierowe widowisko sztuk wizualnych, połączone z mistrzowską Grą na Skrzypcach w wykonaniu Oleksandra Bozhyka – Gwiazdy ostatniej edycji programu „Mam Talent”! Pierwszy taki koncert w Szczecinie. Podczas show będzie można zobaczyć:

– mistrzowskie interpretacje utworów filmowych grane na trzech skrzypcach jednocześnie w wykonaniu  Oleksandra Bozhyka.

– pokaz Speed Paintingu w wykonaniu VLODYRa – Najszybszego Malarza na Świecie,

– pokaz Malowania Światłem

– pokaz Malowania Piaskiem w wykonaniu Tetiany Galitsyny –prekursorki Sztuki Malowania Piaskiem w Polsce.

– Premierę nowego pokazu sztuk wizualnych w wykonaniu Tony Dreama

Gdzie ? Opera Na Zamku, ul. Korsarzy34, Szczecin, godzina 18:30, bilety w cenie od 109/139 zł

05.03.2018r– Koncert 10 Tenorów! Pierwszy taki koncert w Polsce! Koncert będzie składał się z dwóch części. Podczas których usłyszymy utwory takich wykonawców jak :

C.Esposito – Grande amore,  A.Lara – Granada, L.Dalla – Caruso, R.Stolz – Brunetki , blondynki, Pieśń Ludowa – Chornii ochi, J.Strauss – Wielka sława to żart,  G.Verdi – Nessun Dorma,  G.Verdi -La dona e mobile,  A.Di Capula -O sole Mio, V.Di Chiarra – La Pagnola,  C.Velasquez – Bessame mucho
L.Danza – Funiculi funicula, R.Cocciante – Notre dame Cathedrals, N.Gimbel – Sway, R.Cociante – Belle, T.Renis – Quando Quando Quando,  H.Zimmer / E.John -The Lion King,  M.Draws – Delayla,  L.A.Ried – Sparta Regressa, D.Modunio – Volare, Zb.Wodecki – Lubie wracać tam gdzie byłem już,  Ludowa pieśń ukraińska – Chervona Ruta,  Q.Mendoza – Celito Lindo,  B.Joel – Uptown girl,  V.Di Paola – Come Prima.

Wystąpią: Bartosz Kuczyk, Mariusz Adam Ruta, Mirosław Niewiadomski, Dymitro Foszczanka,
Volodymir Holkin, Sergiy Hurets, Yury Kovalcuk, Anatoly Pohrebnoy, Petro Cheliali, Mykhailo Gumennyi

Orkiestra pod dyrekcją dyrygenta Igora Iaroshenki.

Gdzie? W Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza, godzina 19:00, bilety w cenie od 110/125 zł.

08.03.2018r  w Dzień Kobiet, odbędzie się koncert Ladies Jazz Day Wystąpią Sylvia Cuenca z zespołem złożonym z samych kobiet oraz wokalistą Michael Mwenso.

Na scenie w Trafo pojawi się niesamowita para. Michael Mwenso, niezależnie od tego, czy pełni rolę wokalisty, konferansjera, showmana czy impresario, przekazuje wyrafinowanie i spontaniczność hardcorowego jazzu i folklorystycznych korzeni muzyki dzięki nienagannemu rzemiosłu, kreatywności i stylowi komunikacji.

I ona Sylvia Cuenca, aktywna perkusistka na nowojorskiej scenie jazzowej, która wnosi olbrzymi wkład w znakomite występy  i jej zespół, złożony z samych kobiet.

Gdzie? Trafostacja Sztuki, ul. Świętego Ducha 4 w Szczecinie, godzina  20:00,
Dla Pań bilety w atrakcyjnej, specjalnej cenie 40 zł, panowie 80 zł.

09.03.2018r – koncert Sebastiana Riedla & CREE . Zespół założony przez Sebastiana Riedla, Sylwestra Kramka i Adriana Fuchsa – CREE, ma na swoim koncie pięć płyt i dwa albumy koncertowe, a ich muzykę doceniają miłośnicy bluesa i rocka. Mottem zespołu i jego myślą przewodnią są słowa często używane przez Sebastiana Riedla: żeby żyć trzeba grać, żeby grać trzeba żyć.

Gdzie ? Rocker Club,  godzina 19:00. Bilety przedsprzedaż do 2.03 – 40zł, od 3.03 – 50zł.

11.03.2018r – Z okazji dnia kobiet Teatr Fame wraz z Lulu Club po raz trzeci zapraszają na show Sunday Music Theater. Tym razem usłyszymy  największe i niezapomniane przeboje muzyki polskiej oraz hitów z repertuaru ponadczasowych gwiazd estrady, nie mniej jednak znajdzie się miejsce na musicalowe przeboje. Fantastyczne aranżacje utworów, wspaniali wokaliści i tancerze zapewnią Państwu wieczór pełen wspaniałej zabawy!

Gdzie? LuLu Club, ul. Partyzantów 2, Szczecin, godzina 18:00, bilety w cenie 40 zł.

13.03.2018r – Ciekawą propozycją na spędzenie wtorkowego wieczoru może być spektakl pt. „ Hiszpańska Mucha”. Jazz, angielski humor, beret z Harods’a i kulisy rewiowego teatru. To wszystko znajdą Państwo w tej przezabawnej komedii omyłek w stylu Art déco!
Świetny humor, żywiołowa dynamika akcji, szalenie zabawne dyskusje z publicznością, wspaniałe kreacje aktorskie i zdrowa porcja rozrywki. Obsada spektaklu składa się ze znakomitych aktorów, są to: Anna Korcz, Piotr Szwedes, Sambor Czarnota, Martyna Kliszewska i Dorota Zięciowska. Za reżyserię odpowiedzialny jest Jakub Przebindowski, kostiumy przygotował Tomasza Ossoliński, a znakomitą scenografię stworzył Witek Stefaniak.

Gdzie? Opera na Zamku , ul. Korsarzy 34, godzina 19:00, bilety w cenie 100/120 zł.

17-03-2018r– Koncert legendarnego zespołu – Stare Dobre Małżeństwo, jednego z  najbardziej rozpoznawalnych , polskich zespołów wykonywujących  poezję śpiewaną. Grupa SDM to ponad 30 lat na scenie muzycznej, jedyna taka formacja, która śpiewa piosenki, które są już standardami polskimi i nadal mają setki tysięcy fanów. Zasłynął wykonywaniem utworów Edwarda Stachury, Adama Ziemianina, Jana Rybowicza, którzy są głównymi twórcami tekstów.  Muzykę skomponował lider zespołu SDM Krzysztof Myszkowski. Działalność zespołu datowana jest od lat 80-tych XX wieku, zbierając na swych koncertach tłumy wiernych fanów. Wydali kilkanaście płyt CD, które są niezwykle popularne i chętnie słuchane przez młodzież i starszych odbiorców. Na tym koncercie powinieneś być w gronie przyjaciół. Gwarantujemy wspaniałe wspomnienia oraz niezapomniane wrażenia muzyczne.  Ten koncert przynajmniej raz w życiu powinien każdy zobaczyć. To koncert dla ludzi wrażliwych na piękno, miłość, to Twój koncert, nie przegap tej propozycji !!!

Gdzie? Filharmonia Mieczysława Karłowicza w Szczecinie, godzina 18:00, cena biletów od 40 zł.

19.03.2018r – zapraszam na  koncert pianisty Wojtka Szczepanika – twórcy należącego do nurtu „modern classic”, czyli

współczesnej klasyki, który reprezentują tacy artyści jak Nils Frahm, Ólafur Arnalds czy Lubomyr Melnyk.

To muzyka refleksyjno-relaksująca.  Instrumentami Wojtka są ręce i czarno-białe klawisze fortepianu. Tyle wystarczy, aby swoją muzyką napełnić odbiorców pozytywną energią i podzielić się własnymi emocjami. Każdy z utworów opowiada inną historię przez wpadające w ucho melodie i niebanalne aranże. Wplatane pomiędzy frazami improwizacje nadają muzyce naturalności i autentycznych emocji.

Gdzie ? 13 muz, pl. Żołnierza Polskiego 2, Szczecin, godzina: 19:00 , bilety w cenie 20 zł.

 

23.03.2018 Koncert Agnieszki Chylińskiej Forever Child Tour 2018, jest propozycją dla miłośników charyzmatycznej wokalistki  i fanów  mocnych rockowych brzmień.

Muzyczny powrót Agnieszki Chylińskiej z już potrójnie platynową płytą Forever Child i trasą koncertową Forever Child Tour okazał się ogromnym sukcesem. W związku z wielkim zainteresowaniem fanów artystki – Music Company i Top Management, producenci trasy, zapraszają na kolejne koncerty 2018 roku! Chylińska kolejny raz zaskoczy słuchaczy i przypomni, czym jest prawdziwy, energetyczny rock.

Gdzie? Netto Arena Szczecin, ul. Władysława Szafera3/5/7 Szczecin, godzina 18:00, bilety od 69/129 zł

25.03.2018r– Depresja Komika – Spektakl opowiadający historię dwóch artystów, dwóch mężczyzn: zawodowy komik i psychoterapeuta zajmujący się depresją – czy można wyobrazić sobie dwa bardziej od siebie odległe zawody? Komik Rafał zawodowo rozśmiesza, pociesza i daje nadzieję, że świat nie jest taki zły, jak czasami może się wydawać. Przywraca ludziom radość życia. Odnosi wielkie sukcesy, jest rozchwytywany i sławny, ponieważ depresja jako problem dotyka coraz większej ilości ludzi. Jego praca jest na wagę złota, a on sam ma rodzinę, jest szczęśliwy i spełniony. Pewnego dnia w trakcie swojego show traci przytomność i trafia do terapeuty, który… diagnozuje u niego depresję! Wszystko

to dzieje się na 24 godziny przed premierą najważniejszego występu w karierze Rafała. Spotkanie komika w depresji i terapeuty staje się więc swojego rodzaju pojedynkiem o największą stawkę. W rolach głównych zobaczymy: Rafała Rutkowskiego i Adama Woronowicza .

 

Gdzie? Teatr Polski w Szczecinie, Duża scena, godzina 19:00, bilety w cenie 100/120 zł. 

29.03.2018, godz, 18:00  Kobietowo.pl wraz z CH Ster zapraszają na spotkania Kobiecym Okiem w Sterze. Kontynuacja niezwykle popularnych warsztatów dla Kobiet, które okazały się być wielkim sukcesem w 2017r. Wystartowałyśmy w 2018! Zapraszamy tradycyjnie w każdy ostatni czwartek miesiąca. Wstęp wolny!

Pozdrawiam i życzę pięknego i inspirującego marca J

Agnieszka Rodziewicz