Co się tutaj dzieje, czyli wrzesień w Szczecinie…

Co się tutaj dzieje, czyli wrzesień w Szczecinie…

Czas na miniprzewodnik po najciekawszych (według mnie) wydarzeniach Szczecina.

Ostatnio miałam okazję usiąść na ławeczce w ogrodzie, który przypominał bajkowy świat. Czułam się jak Alicja w Krainie Czarów. Wzięłam ze sobą książę, ale nawet na nią nie spojrzałam. Mój wzrok przykuło słońce przebijające się przez drzewa, liście leżące na jeszcze zielonej trawie. Zamyśliłam się, a to było piękne. Przystanąć tak na moment i po prostu patrzeć. Myślę, że zbliżająca się jesień będzie równie urokliwa, jak ta chwila, którą ostatnio przeżyłam. Tymczasem korzystajmy jeszcze z lata i sprawdźmy, co nas czeka podczas wrześniowych dni.

01.09.2017 r., godz. 17:00 – rozpoczyna się sezon teatralny. Dlatego też teatr niezależny „nie ma” zaprasza na Festiwal PRO CONTRA, na którym wystąpią uczestnicy z różnych zakątków świata. Z pewnością czekają na Państwa niezapomniane spektakle teatralne, występy taneczne oraz koncerty. Festiwal odbywa się w różnych miejscach Szczecina i okolic. Wstęp bezpłatny. Pozostałe terminy to 02.09. i 03.09.2017 r., godz. 16:00

07.09.2017 r., godz. 20:00 – Azoty Arena zaprasza na koncert znanego trębacza jazzowego i kompozytora, który na swoim koncie posiada między innymi nagrodę Grammy, diamentowe płyty, a także występy ze Stingiem oraz odtworzenie hejnału na wieży Kościoła Mariackiego. Warto przybyć na polskie tournée Chrisa Bottiego! Koszt biletów to 139/189 zł;

16.09.2017 r., godz. 10:00 – po raz kolejny Szczecin zostanie stolicą pełną inspiracji. To wszystko za sprawą Inspiration Day 2017, gdzie pojawią się niesamowici goście, a także mnóstwo niespodzianek oraz konkursów. Gdzie? Opera na Zamku. Koszt biletów to 179/379 zł.;

16.09.2017 r., godz. 20:00 – Kayah i Goran Bregović po 17 latach przerwy ponownie łączą siły i wyruszają w wielką trasę koncertową. Artyści wystąpią wspólnie na 7 koncertach w Polsce. Swój kultowy repertuar z płyty “Kayah i Bregović” zagrają w Warszawie, Krakowie, Wrocławiu, Gdyni, Poznaniu, Łodzi oraz Szczecinie. Na koncercie nie zabraknie takich przebojów jak „Prawy do lewego”, „Śpij kochanie, śpij”, „Byłam różą”, „To nie ptak”, czy „Sto lat młodej parze”. Artyści zapowiadają też muzyczne niespodzianki. Album „Kayah i Bregović” to kultowa płyta w historii polskiej muzyki. Wydana w 1999 roku płyta sprzedała się w ponad milionowym nakładzie, otrzymując jednocześnie status diamentowej płyty oraz wiele nagród muzycznych, m.in. 3 Fryderyki i 4 Superjedynki. Mimo upływu lat utwory z płyty są wciąż aktualne i podbijają serca kolejnych pokoleń.Bilety do nabycia na: http://www.azotyarena.pl/biletylub w kasach biletowych Azoty Areny. Informacja: filip.miazek@arenaszczecin.pl, Tel.: 609 485 965.

23.09.2017 r., godz. 20:00 – to będzie koncert „Dla naiwnych marzycieli”. Ania Dąbrowska zaprasza na urokliwy występ w Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie. Wyjątkowy koncert, w równie wyjątkowym miejscu. Koszt biletów to 79/119 zł;

25.09.2017 r., godz. 17:00 – Kino Kobiet w Kino Helios Krzywoustego.  Zabierz przyjaciółkę, siostrę, mamę, teściową, synową i baw się razem z ami. Dobra zabawa gwarantowana. Na ekranach „Tulipanowa gorączka”

27.09.2017 r., godz. 17:00 –Kino Kobiet w Kino Helios Outlet przy ul. Struga.  Zabierz przyjaciółkę, siostrę, mamę, teściową, synową i baw się razem z nami. Dobra zabawa gwarantowana.  Na ekranach „Tulipanowa gorączka”

28.09.2017 r., godz 18:00 Kobietowo.pl wraz z CH Ster zapraszają na spotkania Kobiecym Okiem w SterzeKażdy ostatni czwartek miesiąca.

Poinformujcie swoje rodziny, dajcie znać znajomym, by razem z nimi naładować baterie pozytywnym nastawieniem. Pobudzony do działania organizm nie zaskoczy żadna negatywna myśl!

Text: Aleksandra Agacińska