stomach-2771233_1920

Moje „JA” po ciąży

Nowa rzeczywistość – to zazwyczaj tak określamy ten magiczny czas po porodzie. Jesteśmy zabiegane, a nasza codzienność dostosowana jest do małego szczęścia, które pojawiło się w naszym życiu. Coraz częściej w naszych gabinetach pojawiają się Pacjentki, które chciałyby wrócić do formy sprzed ciąży. Co na to nowoczesna medycyna? 

Fizjonomia kobiety po ciąży zmienia się najbardziej w dwóch obszarach – formy intymnej i fizycznej.  Najczęściej wstydzimy się mówić o problemie nietrzymania moczu oraz utracie komfortu w kontakcie intymnym z partnerem. Nowoczesna medycyna oferuje nam łatwe i bezbolesne rozwiązanie problemu – rewitalizację miejsc intymnych oraz leczenie nietrzymania moczu w ramach jednego zabiegu laserowego. Zabiegi laserem Fotona Spectro SP należą do nieinwazyjnych. Skuteczne działanie lasera opiera się na energii cieplnej, nie dochodzi do uszkodzeń tkanek, ani jakiegokolwiek krwawienia, w związku z tym tkanki regenerują się bardzo szybko. W trakcie jednego, krótkiego zabiegu pozbywamy się dwóch problemów, a komfort życia intymnego powraca.

A co w przypadku utraty kilogramów po przebytej ciąży – czy można wrócić do pierwotnych kształtów? Nie każdej z nas się to udaje – mięśnie brzucha tracą swoją elastyczność i sprężystość. Aby ponownie cieszyć się jędrnym i kształtnym brzuchem chirurg plastyk może zalecić wykonanie abdominoplastyki, czyli plastyki brzucha. Celem operacji jest usuniecie nadmiaru skóry i tkanki tłuszczowej w środkowej i dolnej części brzucha. Podczas operacji bardzo często należy odessać nadmiar tłuszczu oraz wzmocnić mięśnie ściany brzucha. Rodzaj plastyki brzucha, potrzebę wzmocnienia mięśni oraz liposukcji omawia się z pacjentem w czasie konsultacji.

Decyzja o wykonaniu zabiegów –  rewitalizacji okolic intymnych, czy plastyki brzucha – musi nieść za sobą podwójną korzyść: fizyczną i mentalną. Pacjentki po zabiegach powinny przede wszystkim odczuwać radość z powrotu do formy i zaakceptować swoje nowe „JA”, czego życzymy i w czym wspieramy!

text: Dom Lekarski

Więcej o zabiegach ginekologii estetycznej

Więcej o plastyce brzucha

Zdjęcia autorstwa dr Anny Aseńko

 

UDOSTĘPNIJ TEN WPIS

Share on facebook
Share on twitter

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Dowiedz się więcej.