Szanowni Państwo, 25.10.2024 miał miejsce piękny Koncert z okazji 10cio lecia naszej marki – Kobietowo.pl. Było to niezwykłe wydarzenie, podczas którego zagrali dla nas wybitni artyści szczecińscy:
Zespół Pieśni i Tańca Ziemi Szczecińskiej „Krąg”
Energia Studio Magdalena Prieditis
NaStroje wypożyczalnia sukienek
Podczas uroczystości dzięki wsparciu Fundacji FRRAZ odbyły się licytacje na rzecz naszych Bohaterek: Beaty Pietraszkiewicz oraz Krzysztofy Mikusińskiej. Poprowadziła je pełna energii i temperamentu Kaja Bilska. Hojność naszych Partnerów była tak ogromna, że część licytacji została przeniesiona na drogę online. W tym min Prywatny koncert orkiestry smyczkowej Baltic Neopolis Orchestra, czy Złoty pierścionek z diamentem naturalnym od Złotnika Konarskiego.
Tymczasem zapraszamy do poznania historii naszych Bohaterek, słowami Moniki Gielar – prezes Fundacji FRRAZ, na rzecz których macie Państwo szansę kwestować.
Beata Pietraszkiewicz
Przez prawie 20 lat Beata pracowała jako pielęgniarka w szpitalu Klinicznym przy Unii Lubelskiej. Praca na oddziale gastroskopii dawała jej dużo satysfakcji i radości. Niestety po kilkunastu latach pracy pojawiła się u niej choroba zawodowa, która sprawiła, że nie mogła wykonywać dalej wyuczonego zawodu. Wtedy stwierdziła, że trzeba działać. Podjęła decyzję o rozpoczęciu studiów wyższych. Wtedy się poznałyśmy. Podziwiałam Beatę za umiejętność łączenia nauki z wychowywaniem dziecka, prowadzeniem domu i pracą zawodową. Zaprzyjaźniłyśmy się, dlatego kiedy rozpoczęłam działalność szkoleniową to właśnie Beata wspierała mnie i pomagała w budowaniu firmy. Kolejne 20 lat razem pracowałyśmy, spędzałyśmy czas wolny, realizowałyśmy swoje cele i marzenia. Razem przeżywałyśmy sukcesy i porażki. I tak sobie żyłyśmy na karuzeli życia aż do 2021 roku, kiedy Beata otrzymała diagnozę – nowotwór języka. W takich przypadkach na początku zawsze jest motywacja do działania. Szukanie metod leczenia, potwierdzanie diagnozy, czasami szukanie alternatywnych rozwiązań. W tym przypadku było podobnie. Dość szybko Beata został skierowana na operację usunięcia i rekonstrukcji większej części języka, usunięcia ślinianek i węzłów chłonnych. Po operacji był zmuszona do żywienia dojelitowego, nie mogła mówić, łykać śliny. Została skierowana na chemio i radioterapię. I wtedy odezwało się życie… Wykonując wolny zawód trenera, szkoleniowca, Beata prowadziła własną działalność gospodarczą. Z zaburzoną mową, osłabiona po chemii i pozostałych formach leczenia, nie mogła pracować. Nie należały jej się żadne świadczenia. Jednocześnie nadal musiała opłacać składki ZUS. Proces leczenia pomimo tego, że w jej przypadku był w całości finansowany z NFZ, też nie jest bez kosztowy – dojazd na chemioterapię taksówkami, żywienie dojelitowe, środki opatrunkowe i leki. To były ogromne koszty. Na szczęście walka została wygrana. Po dwóch latach udało się wywalczyć rentę z tytułu niezdolności do pracy, a Beata dostała informację, że nowotwór został wyleczony. Jednak już wtedy była w trakcie rehabilitacji. Bolesnej, czasochłonnej i bardzo kosztownej. Niestety proces zdrowienia i usprawniania funkcjonowania nie jest refundowany z żadnych źródeł. Beata ciągle potrzebuje wsparcia limfoterapeuty, logopedy, rehabilitanta, osteopaty, psychoonkologa i leczenia protetycznego. Co tygodniowe koszty są ogromne. Ale Beata zaczęła mówić, przełykać, nadal uczy się jeść.
Krzysztofa Mikusińska
Krzysia przez całe życie była aktywną, pracowitą kobietą. Wychowała dwoje dzieci, pracowała, miała wielu znajomych. Może życie nie było dla niej najłaskawsze, ale zawsze potrafiła znaleźć jasne strony. Krzysia pracowała zawodowo od 16 roku życia. Zazwyczaj była to praca fizyczna. Niestety często na podstawie umów zlecenia, bez pełnych składek. Ale ważne, że była praca… Pracując fizycznie często doznawała różnych dolegliwości. Jednak ich przyczyn szukała w zmęczeniu, stresie, wieku. Kiedy dolegliwości stały się zbyt uciążliwe, udała się do lekarza. W grudniu 2023 roku usłyszała diagnozę – Rak Płuc Drobnokomórkowy z przerzutami. Od tamtej pory przeszła cały cykl chemioterapii, naświetlenia i leczenie objawowe. Wdrożone metody leczenia spowodowały co prawda spowolnienie rozwoju choroby, ale stały się przyczyna pojawienia się innych problemów zdrowotnych. Krzysia ma ogromne problemy z samodzielnym chodzeniem. Porusza się na wózku inwalidzkim. Ma problemy z wykonywaniem podstawowych czynności dnia codziennego. Na szczęście wspiera ją rodzina. Krzysia zawsze była osobą aktywną, towarzyską i pomocną. Dlatego ciężko jest jej pogodzić się z ograniczeniami powstałymi przez chorobę. Nadal jednak stara się aktywnie spędzać czas. Zajmuje się rękodziełem – robi ozdoby choinkowe, dekoracje do domu, a ostatnio – tworzy mandale. Pomaga też córce w jej działalności. Krzysia ma ogromne wsparcie w rodzinie. Ma wspaniałego partnera, dwoje dorosłych dzieci i 5 letniego najukochańszego wnuczka – Maksia. Niedawno dowiedziała się, że niedługo na świat przyjdzie kolejny wnuczek. To dało jej nadzieję i siłę do dalszej walki z chorobą i jej skutkami. Krzysia chciałaby jak najszybciej wrócić do normalnego i aktywnego życia. Cieszyć się wnukami i sukcesami dzieci. Nie chce być dla nich obciążeniem tylko wsparciem.
Dobro się mnoży, jak się nim dzieli – pozdrawiam, Nina Kaczmarek – prezes Kobietowo.pl