piekna-twarz-mloda-dorosla-kobieta-z-czysta-swieza-skora-odizolowywajaca-na-bielu_115086-274

Błędy w nakładaniu podkładu

Czy zastanawiasz się czasami, dlaczego mimo starań, które dołożyłaś do nałożenia podkładu, wygląda
on nienaturalnie? Podkład ma być dla nas jak druga skóra. Gdzie zatem popełniamy błąd?

Mam nadzieję, że poniżej znajdziesz odpowiedzi.
Błąd nr 1: Podkład źle dobrany do rodzaju cery:
Podkłady dedykowane są różnym typom cery. Zanim więc sięgniesz po fluid, na punkcie którego oszalał Instagram, sprawdź, czy polubi się z twoją skórą. W ostatnim czasie modne są podkłady typu „druga skóra” o wodnistej, rozświetlającej konsystencji. Takie formuły, choć istotnie wyglądają niezwykle naturalnie, będą odpowiednie tylko dla posiadaczek cer suchych i normalnych. Jeśli jesteś posiadaczką tłustej skóry taki wodnisty podkład szybko „spłynie” z twarzy i nasili nieestetyczne błyszczenie się. Problematyczna cera wymaga kosmetyku, który pomoże trzymać ją w ryzach i nie doprowadzi do zablokowania porów. Dobierz wtedy podkład matujący lub mineralny.


Błąd nr 2: Brak nawilżenia skóry przed aplikacją podkładu:
Kremu nawilżający stanowi bazę pod podkład. Jego brak powoduje, że żaden, nawet najdroższy podkład nie będzie wyglądał dobrze. Krem sprawia, że cera staje się bardziej jędrna, napięta i gładsza.
Odpowiednio dobrany fluid tylko podbije ten efekt pomagając utrzymać nawilżenie. Jeśli nałożysz podkład bez wcześniejszej aplikacji kremu, kolorowy kosmetyk podkreśli wszystkie mankamenty cery – suche skórki, rozszerzone pory, drobny meszek na twarzy itp. Dlatego pamiętaj, aby nigdy nie pomijać tego kroku !!


Błąd nr 3: Źle dobrany kolor podkładu:
Zapewne większość z Was dobiera podkład sprawdzając jego kolor na dłoni. Podstawowy błąd!! Skóra w tym miejscu ma najczęściej zupełnie inny odcień niż twoja cera. Najlepiej rozprowadź odrobinę na żuchwie, a jeśli masz taką możliwość, o dobranie właściwego odcienia poproś konsultantkę. Ważne jest również, aby kolor dobierać w świetle dziennym.


Błąd nr 4: Zły sposób rozprowadzania:
Powszechny błąd to nakładanie podkładu rozsmarowując go po twarzy jak krem. Jeśli nie masz rozszerzonych porów, taki sposób może się sprawdzić, ale nie wówczas, gdy potrzebujesz wygładzenia. Aby podkład wypełnił wszelkie nierówności skóry i nadał jej jedwabistą gładkość, aplikuj go ruchami stemplującymi. Jeśli używasz do tego palców – po rozprowadzeniu fluidu lekko wklepuj go opuszkami, jakbyś chciała wtłoczyć go w pory. Gdy używasz gąbeczki typu Beauty blender, przykładaj ją miejsce przy miejscu zamiast rozcierać po twarzy. A jeżeli do nakładania podkładu preferujesz pędzle, wybieraj takie o płasko ściętym włosiu i dużej średnicy. Operuj nimi wykonując małe, okrężne ruchy, aby fluid dokładnie wypełnił nierówności.

tekst: Magdalena Krawiec Make Up Artist

UDOSTĘPNIJ TEN WPIS

Share on facebook
Share on twitter

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Dowiedz się więcej.