Co kobieta zakłada najczęściej ?

Kobieta najczęściej zakłada, że mężczyzna się domyśli… ☺

Nadeszła wiosna. Czas odnowy, zawierania nowych relacji, zamykania przywiędłej przeszłości. Zdjęcie użytkownika Kobietowo.pl.

Zapewne i u części z Was wraz z nadejściem wiosny nadszedł czas przemyśleń. Nad sobą, własnym życiem, jakością relacji z bliskimi. Dlatego podjąłem ten temat ponieważ właśnie w tym obszarze nie potrafimy się wyzbyć przykurzonych przekonań, które już od dawna nie sprawdzają się o ile kiedykolwiek się sprawdzały. Jakich ?

  • Gdyby kochał wiedziałby o co mi chodzi
  • Powinien się sam domyślić
  • Jemu chodzi tylko o seks
  • Mężczyźni nie lubią silnych kobiet
  • Co on sobie o mnie pomyśli kiedy dowie się czego pragnę
  • Ciekawe czy zauważy moje nowe buty

Otóż kochana.. Dlaczego ? Dlaczego miałby się domyślić czego pragniesz ? Skąd miałby wiedzieć czego oczekujesz skoro nie dajesz mu na to szansy ? No właśnie, dlaczego ?

Właśnie dlatego, że my mężczyźni lubimy proste komunikaty. Komunikaty określające w jak najbardziej konstruktywny sposób sedno sprawy. No, może nie do końca ☺ Lubimy też kiedy kobieta „pozwoli nam się domyślić” pod warunkiem jednak, że z tej bolesnej pracy myślowej wynika oczywisty wniosek ☺

Jest jednak dużo prostszy i sprawdzony sposób na wzbudzenie zainteresowania mężczyzny niż zmuszanie go do wysiłku intelektualnego. Przede wszystkim bądź kobietą. Czasem kruchą niewiastą, czasem motorem napędzającym relację. My, faceci też mamy swoje słabości i choć wahania nastroju zdarzają nam się sporadycznie, to gorsze okresy w życiu i wątpliwości owszem. Dlatego podobnie jak Wy potrzebujemy akceptacji, bliskości i poczucia bezpieczeństwa. Potrzebujemy głębokich relacji opartych miłości i zaufaniu. Jest powiedzenie „Za każdym sukcesem mężczyzny stoi kobieta”. To prawda, jednak czy zgodzisz się ze mną, że za większością upadków mężczyzny również ? Dlatego po prostu bądź tak doskonałą jak jesteś i zaakceptuj niedoskonałości swojego mężczyzny. Daj mu trochę więcej siebie i nie naprawiaj go na wiosnę ponieważ wcale się nie zepsuł ☺ Jeżeli zechcesz przemyśl moje słowa, tymczasem jednak uśmiechnij się bo nic tak nie zdobi kobiecej duszy jak uśmiech.

Aaa… Byłbym zapomniał… Nie zapomnij ogolić pęciny i oskrobać spękane pięty. Wszak wiosna przyszła, a sandały patrzą na Ciebie za każdym razem kiedy otwierasz szafę ! ☺

 

text: Piotr Otto