diamond-g984ec82f8_1280

Co łączy człowieka i diament? Dusza … ?

Niewielu wie, że zarówno człowiek jak i najszlachetniejszy i najcenniejszy kamień na ziemi jakim jest diament, posiada duszę. 

Magia diamentu

Diament powstał miliardy lat temu. Początkowo był kawałkiem węgla, który pod wpływem ekstremalnie wysokich temperatur i ciśnienia uległ krystalizacji przeobrażając się w kamień szlachetny, brzmi magicznie prawda? 

W magię zaklętą w kamieniach szlachetnych wierzyli już starożytni Babilończycy, Egipcjanie Rzymianie i Grecy. W kulturach tych wykorzystywano je do uzdrawiania ciała i duszy. Do dziś stosuje się te metody leczenia w medycynie chińskiej i indyjskiej – ajurwedzie.  Według ajurwejdy każda istota ludzka to mikrokosmos, zanurzony w świecie ściśle z nim połączonym, z kolei o diamencie mówi się, że jest w nim zaklęta dobra energia kosmosu. 

Czego „oko i szkiełko” nie zobaczy

Ludzie wierzą w wyjątkową energię kamieni szlachetnych, dlatego godzinami potrafią  wybierać ten jeden, nietuzinkowy, stworzony tylko dla nich, ale czy przypadkiem to nie kamień powinien wybrać swojego właściciela?  Istnieje przekonanie, że diament w rękach osoby o złych zamiarach, nie świeci tak wyjątkowym blaskiem jak dzieje się to, w przypadku, gdy jest noszony przez osoby uczciwe o dobrym i szczerym sercu.

Diament chroni swojego właściciela przed złem. Dodaje mu odwagi i pewności siebie. Przynosi szczęście, sukces, a także zwiększa poczucie bezpieczeństwa i wewnętrznego spokoju. To diament sprawia, że ludzka dusza staje się piękniejsza. Dzięki niemu łatwiej nam pogłębić relacje z innymi ludźmi – daje zwycięstwo w miłości, która jest szczera i bezgraniczna, może to dlatego diament jest najczęściej wybierany na pierścionki zaręczynowe. 

Jaki diament wybrać, aby nie dać się oszukać?

Jednak, aby diament mógł spełniać się w roli dobrego amuletu, trzeba wiedzieć jaki wybrać. Aby nie dać się oszukać, warto zapoznać się kryteriami rządzącymi rynkiem diamentów – na stronie ATT-Investments znajdują się wszystkie niezbędne i rzetelne informacje dotyczące inwestycji w  diamenty. 

Warto wiedzieć, że wybrany diament po oprawieniu w złoto nadal zachowuje swoje cenne właściwości. Wzmacnia siłę charakteru, poczucie własnej wartości i wpływa kojąco na organizm. 

Diamenty mają w sobie „to coś” wyjątkowego, to sprawia, że mimo biegu lat są najbardziej pożądane i wciąż bliskie człowiekowi. 

Att Ewelina Tobiasz(Att investments Ewelina Tobiasz)

UDOSTĘPNIJ TEN WPIS

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Dowiedz się więcej.