diamond-g984ec82f8_1280

Co łączy człowieka i diament? Dusza … ?

Niewielu wie, że zarówno człowiek jak i najszlachetniejszy i najcenniejszy kamień na ziemi jakim jest diament, posiada duszę. 

Magia diamentu

Diament powstał miliardy lat temu. Początkowo był kawałkiem węgla, który pod wpływem ekstremalnie wysokich temperatur i ciśnienia uległ krystalizacji przeobrażając się w kamień szlachetny, brzmi magicznie prawda? 

W magię zaklętą w kamieniach szlachetnych wierzyli już starożytni Babilończycy, Egipcjanie Rzymianie i Grecy. W kulturach tych wykorzystywano je do uzdrawiania ciała i duszy. Do dziś stosuje się te metody leczenia w medycynie chińskiej i indyjskiej – ajurwedzie.  Według ajurwejdy każda istota ludzka to mikrokosmos, zanurzony w świecie ściśle z nim połączonym, z kolei o diamencie mówi się, że jest w nim zaklęta dobra energia kosmosu. 

Czego „oko i szkiełko” nie zobaczy

Ludzie wierzą w wyjątkową energię kamieni szlachetnych, dlatego godzinami potrafią  wybierać ten jeden, nietuzinkowy, stworzony tylko dla nich, ale czy przypadkiem to nie kamień powinien wybrać swojego właściciela?  Istnieje przekonanie, że diament w rękach osoby o złych zamiarach, nie świeci tak wyjątkowym blaskiem jak dzieje się to, w przypadku, gdy jest noszony przez osoby uczciwe o dobrym i szczerym sercu.

Diament chroni swojego właściciela przed złem. Dodaje mu odwagi i pewności siebie. Przynosi szczęście, sukces, a także zwiększa poczucie bezpieczeństwa i wewnętrznego spokoju. To diament sprawia, że ludzka dusza staje się piękniejsza. Dzięki niemu łatwiej nam pogłębić relacje z innymi ludźmi – daje zwycięstwo w miłości, która jest szczera i bezgraniczna, może to dlatego diament jest najczęściej wybierany na pierścionki zaręczynowe. 

Jaki diament wybrać, aby nie dać się oszukać?

Jednak, aby diament mógł spełniać się w roli dobrego amuletu, trzeba wiedzieć jaki wybrać. Aby nie dać się oszukać, warto zapoznać się kryteriami rządzącymi rynkiem diamentów – na stronie ATT-Investments znajdują się wszystkie niezbędne i rzetelne informacje dotyczące inwestycji w  diamenty. 

Warto wiedzieć, że wybrany diament po oprawieniu w złoto nadal zachowuje swoje cenne właściwości. Wzmacnia siłę charakteru, poczucie własnej wartości i wpływa kojąco na organizm. 

Diamenty mają w sobie „to coś” wyjątkowego, to sprawia, że mimo biegu lat są najbardziej pożądane i wciąż bliskie człowiekowi. 

Att Ewelina Tobiasz(Att investments Ewelina Tobiasz)

UDOSTĘPNIJ TEN WPIS

Share on facebook
Share on twitter

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Dowiedz się więcej.