kalendarz 2018

Co się tutaj dzieje, czyli czerwiec w Szczecinie…

Pijąc mocne espresso w jednej ze szczecińskich restauracji wystawiam twarz w stronę wznoszącego się słońca…Mimo, iż jest dopiero kilka minut po 9, moje policzki niemalże płoną od pierwszych, gorących promieni. Moje nozdrza napawają się unoszącym się w powietrzu zapachem lata… Czuję, iż zbliża się wielkimi krokami. A wraz z nim całe spektrum kulturalno – artystycznych wydarzeń, których w czerwcu w Szczecinie jest wyjątkowo dużo. Poniżej prezentuję tylko niektóre z nich. Wybrałam te, w których sama z pewnością wezmę udział. A zatem …do zobaczenia…

1 czerwca 2018 r.

Festiwal Rzeźb Piaskowych ,, Legendy Szczecina” – to już druga odsłona wydarzenia o tym charakterze organizowana na terenie Łasztowni. Pierwszy raz mieliśmy okazję podziwiać piaskowe rzeźby podczas ubiegłorocznego Zlotu Wielkich Żaglowców. Piaskowe obrazy, zarówno na mnie,jak i na moich córkach, wywarły niesamowite wrażenie. Rzeźby będzie można oglądać codziennie od godz. 10.00 do 22.00, w terminie 1- 24. czerwca br. Więcej informacji o wydarzeniu.

1-3 czerwca 2018 r.

VI Ogólnopolski Zjazd Dużych Rodzin – po raz pierwszy w Szczecinie odbędzie się Ogólnopolski Zjazd Dużych Rodzin. Dla niewtajemniczonych to ogólnokrajowe, trzydniowe spotkanie, w którym udział mogą wziąć rodziny 3 plus( posiadające 3 albo więcej dzieci). Organizatorami wydarzenia są: Związek Dużych Rodzin „Trzy Plus” oraz miasto Szczecin. Dla wszystkich członków rodzin przewidziano możliwość wzięcia udziału w wielu interesujących zajęciach ( m.in. wycieczka nad morze, warsztaty dyskusyjne, zajęcia edukacyjno-rozwojowe dla dzieci i młodzieży) a dla rodzin przybywających na Zjazd spoza Szczecina darmowe noclegi i wyżywienie. Więcej informacji na stronie.

3 czerwca 2018 r.

Andrzej Piasek Piaseczny – Teatr Letni im. Haliny Majdaniec zaprasza wszystkich sympatyków twórczości Andrzeja Piasecznego na koncert. Artysta w zaśpiewa swoje największe przeboje. Informacja o wydarzeniu na stronie.

6 czerwca 2018 r.

World Class Cocktail Festival- po znanym w całej Polsce Restaurant Weeku pora na nowy, równie interesujący, kulinarny Festiwal. Zamiast serwowanych podczas Restaurant Week przystawek, dań głównych i deserów, będziemy mieli okazję spróbować przygotowanych specjalnie na tę okazję drinków. Do wzięcia udziału w Festiwalu zgłosiło się wiele najlepszych, szczecińskich coctail barów. Wyjątkowe drinki będziemy mogli wypić m.in. w: 17 schodów, Bar Czysty, City Hall, Colorado, Marshal Food, Miejska,Patio Club, Restauracja Chałupa, Słody – Multitap&Bistro.

Wydarzenie potrwa od 6 do 17 czerwca.

Zgłoszeń można dokonywać na stronie organizatora.

8-10 czerwca 2018 r.

Dni Morza Sail Szczecin – Dni Morza co roku przyciągają całą rzeszę miłośników okazałych żaglowców i fanów dobrej zabawy. W tym roku przy szczecińskich nabrzeżach zacumuje ponad 40 jednostek z Polski, Niemiec, Rosji, Finlandii i Szwecji – żaglowce, jachty, a także okręty Marynarki Wojennej. Wśród nich zobaczymy m.in. największy żaglowiec szkolny świata – rosyjski Sedov. Na zwiedzających czekać będą również okręty Marynarki Wojennej, w tym okręt podwodny typu Kobben ORP Sęp. Zwiedzaniu towarzyszyć będzie rozbudowany program artystyczno-kulturowy. Pierwszy z koncertów z udziałem polskich wykonawców, rozpocznie się w piątek o godzinie 19:00 na Scenie Głównej przy ulicy Jana z Kolna. Zobaczymyi usłyszymy wówczas Lanberry, Natalię Szroeder oraz Gwiazdę wieczoru – znany na całym świecie zespół Lady Pank. W sobotę na scenie pojawią się tym razem artyści zagraniczni. Jestem przekonana, że Fun Factory, NANA i Francesco Napoli wprowadzą wszystkich gości do magicznego i niepowtarzalnego klimatu lat 80-tych i 90-tych.

Organizatorzy imprezy pamiętali także o najmłodszych mieszkańcach Szczecina i przygotowali dla nich całą moc atrakcji. Jak co roku na terenie wydarzenia znajdzie się kilka stref, które na pewno na każdej dziecięcej twarzy wywołają szeroki uśmiech. Dla moich córek w ubiegłym roku największą atrakcją było, zlokalizowane po obu stronach Odry, Wesołe Miasteczko. W tym roku powstaną aż dwa wesołe miasteczka: jedno z Czech a drugie z Niemiec. Wśród atrakcji znajdą się m.in. karuzele oraz rollercostery, które z całą pewnością zagwarantują całym rodzinom mnóstwo emocji i radości. Na dzieci czekają także interaktywne występy na Scenie Dziecięcej, wspomniany wyżej Festival Rzeźb Piaskowych, gry i zabawy w Strefie Sportu oraz Family Travel Festival 2018 gdzie będzie można wysłuchać 11 pasjonujących historii o miłości do podróży po najdalszych zakątkach świata.

Jeśli zamierzacie wziąć udział w tegorocznej edycji Sail Szczecin zapraszam na stronę organizatora, gdzie znajdziecie szczegółowy harmonogram imprezy, szczegółowe informacje o wydarzeniach i artystach.

12 czerwca 2018 r.

Marzenia się spełniają! DISNEY Koncert – Netto Arena zaprasza całe rodziny na wyjątkowy koncert. Mietek Szcześniak, Kasia Łaska, Olga Szomańska, Marcin Januszkiewicz oraz Artur Caturian zamienią się tego wieczoru w bohaterów  kultowych animacji: „Króla lwa”, „Pięknej i Bestii”, „Aladyna”, „ Krainy lodu” , Vaiany: Skarbu oceanu”, „Herkulesa”, Księżniczki i żaby” i wielu innych. Ponadczasowe kompozycje zabiorą wszystkich widzów w krainę marzeń, opowiadając piękne i pouczające historie o przyjaźni, miłości, odwadze i poszukiwaniu przygód.

Uwaga! Dobra wiadomość dla wszystkich tych, którzy nie kupili jeszcze biletów – z Okazji Dnia Dziecka możecie kupić bilety nawet 40% taniej. Ja już skorzystałam a Wy? Więcej informacji pod adresem.

23 czerwca 2018 r.

SWAP PARTY. TARG MODOWY – jeśli znudziły Wam się Wasze ubrania, jeśli chcecie odświeżyć swoją garderobę albo jeśli szukacie unikatowej perełki zapraszam do Netto Areny, gdzie będziecie mogły już po raz kolejny wziąć udział w bezgotówkowej wymianie ubrań. b wymieniały je między sobą bezgotówkowo. Warunkiem udziału w wydarzeniu jest zabranie ze sobą maksymalnie 50 sztuk odzieży w idealnym lub bardzo dobrym stanie. 30 pierwszych uczestniczek będzie miało do dyspozycji stojak i wieszaki w celu prezentacji swoich rzeczy. Decyduje kolejność kupienia biletu. Szczegółowe informacje na stronie.

23 czerwca 2018 r.

Wooded City 2018 Festiwal– fanów muzyki elektronicznej nie może zabraknąć na pierwszym w Szczecinie Festiwalu Wooded. Festiwal Wooded to inicjatywa, w której na pierwszym miejscu jest muzyka elektroniczna. Podczas jednodniowego festiwalu wystąpią przedstawiciele lokalnej i zagranicznej sceny elektronicznej, m.in.: An On Bast LIVE, Answer Code Request, Canalia, Catz ‘N Dogz, Das Komplex, Droptech, Earth Trax, Floating Groove, Jay Shepheard b2b Dj Steaw, Manoid LIVE, Mamjazza LIVE, Margaret Dygas, Mira, Ryan Elliott, Seb, Soukie & Windish, The Dumplings,WhoMadeWho DJ SET.

Festiwalowi towarzyszyć będzie również szereg imprez w klubach i na statkach. Organizatorami imprezy są: Catz ‘N Dogz, agencje Feasts Artists i C&C Bookings oraz Szczecińska Agencja Artystyczna.

Więcej szczegółów i informacja o cenie biletów na stronie organizatora.

Text  – Ewelina Jędrzejewska

UDOSTĘPNIJ TEN WPIS

Share on facebook
Share on twitter

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Dowiedz się więcej.