Co się tutaj dzieje, czyli listopad w Szczecinie…

Jesienna aura za oknem sprawia, że coraz częściej zamykamy się w czterech ścianach…Szczecin jednak nadal tętni kulturalno – arytstycznym życiem…Liczne koncerty, uroczyste obchody 100-letniej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, przedstawienia teatralne i warsztaty dla dzieci to tylko niektóre z propozycji dla mieszkańców naszego miasta. Zapraszam…

02 listopada 2018 r. –SARSA KONCERT

„Zakryj” to najnowszy singiel Sarsy zapowiadający jej trzeci już solowy album. Nowy singiel zapowiada 9 grafik, które w sposób symboliczny nawiązują do zjawiska synestezji – każdy słyszany dźwięk łączy się jednocześnie z kolorem, światłem, smakiem, dotykiem i kształtem. Sarsa jest autorką muzyki, słów, a także producentką muzyczną utworu. Dla tych, którzy nie widzą,Sarsa to ceniona songwriter’ka, która ma na koncie platynową płytę za pierwszy album „Zapomnij mi”. Większość dziennikarzy muzycznych uznało ją za prekursorkę nowego polskiego szlachetnego popu, niezmiennie intryguje i wyróżnia się na polskim rynku muzycznym.

Bilety do nabycia i więcej informacji na stronie: www.KupBilecik.pl

 8 listopada 2018r.- godz. 17:00

Arena Kobiet vol.4 -Netto Arena

#ArenaKobiet to największe Warsztaty Bezpłatne dla Kobiet w naszym regionie. Masz tutaj szansę rozwinąć się, poszerzyć swoje kompetencje, a co najważniejsze podnieść swoje kwalifikacje, jako: Kobieta, Żona, Mama czy Bizneswoman. To już czwarta odsłona Największych Bezpłatnych Warsztatów dla Kobiet!
Arena Kobiet pierwszą edycję datuje na 11.05.2017r. W spotkaniu uczestniczyło ponad 100 osób. Kolejna – druga edycja 16.11.2017 r. zgromadziła już przeszło 210 osób. Wśród gości przeważały kobiety 35+,nowoczesne, świadome swoich potrzeb oraz chcące się rozwijać. Trzecia edycja 19.04.2018 r. przeszła najśmielsze oczekiwania organizatorek, na wydarzenie zarejestrowało się ponad 400 pań.
Spotkanie, ma charakter konferencji i skierowane jest do wszystkich Pań, w Netto Arenie (dawna Azoty Arena). Panie mogą wysłuchać trzech prelekcji oraz skorzystać z ofert prezentowanych przez naszych Wystawców. Dotychczas Arena Kobiet, miała przyjemność promować takich partnerów jak: m.in. Oceanic SA, Decathlon, Spondylus, Mediklinika, Calypso Fitness Club, Avon, By o la la, Endorfina, Food`s by Ann – Anna Lewandowska, Dom Lekarski, Taxi4yuo oraz wiele innych firm, których działalność w głównej mierze skierowana jest do Kobiet.
Wydarzenie obejmuje 3 wartościowe bloki prelekcyjne, prowadzone przez starannie dobrane prelegentki:
1. Kobieta i prawo.
2. Mój kawałek Kobiecości.
3. Kobiecy biznes

Więcej informacji na stronie 

10 listopada 2018 r. – NOSOWSKA na tłusto

KONCERT KATARZYNY NOSOWSKIEJ

Katarzyna Nosowska to szczególnie bliska mi artystka i to nie tylko ze względu na muzykę, którą kocham albo jej związek ze Szczecinem. Sukces potwierdzony licznymi nagrodami to wynik ciężkiej, długoletniej pracy. Kasia już nie raz udowodniła, że sam

Brak automatycznego tekstu alternatywnego.

talent nie zawsze wystarczy do osiągnięcia szczytu. Od lat jest tak samo mocno zaangażowana i związana z grupą Hey, jak i ze swoim solowym projektem – Nosowska solo. Ale muzyka to nie jedyna dziedzina, w jakiej Kasia Nosowska odnosi sukcesy. Od roku bardzo aktywnie działa na Instagramie, gdzie prowadzi treningi fatness, w

bardzo zabawny i intersujący sposób opowiada o życiu, show-biznesie, celebrytach, współczesnych snobizmach, fobiach i modach. Cykl filmików „A ja żem jej powiedziała…” stał się inspiracją do książki o tym samym tytule, której premiera odbędzie się już 23 maja.

Nie mniej jednak muzyka to jej największa pasja. Obecnie pracuje z Michałem FOXem Królem nad swoim kolejnym solowym albumem, którego premiera zaplanowana jest na jesień 2018. Nowy materiał będzie można usłyszeć na żywo podczas jesiennej trasy koncertowej – „NOSOWSKA na tłusto”, a już teraz możeci

e posłuchać brawurowego singla Ja pas!

Więcej informacji na stronie

11 listopada 2018 r.

MIEJSKIE OBCHODY NARODOWEGO ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI W 100-LECIE ODZYSKANIA PRZEZ POLSKĘ NIEPODLEGŁOŚCI

W tym roku ze względu na szczególną rocznicę Narodowe Święto Niepodległości obchodzić będziemy w Szczecinie wyjątkowo uroczyście.

PLAC SZARYCH SZEREGÓW –  Święto uświetnią występy cenionych i tytułowanych zespołów: Arfik i TULIA, a w pobliskiej siedzibie Szczecińskiej Agencji Artystycznej będą zaś miały miejsce warsztaty artystyczne oraz inscenizacje historyczne:

14.30 Grupa artystyczna ARFIK w programie pt. „Mamy dom” – koncert / „Mamy dom” – jakie to oczywiste i proste. Współczesnym dzieciom trudno uwierzyć, że nie zawsze tak było. ARFIK wyśpiewa swą radość właśnie z tego – że dom, kraj, miasto, rodzina są dziś codziennością. Że można je współtworzyć i czuć się w tym bezpiecznie. Że wielka jest wartość małych, zwyczajnych gestów    i uczynków, które budują to, co nazywamy domem. Młodzi artyści zaśpiewają autorskie piosenki                 z muzyką Ryszarda Leoszewskiego i słowami Barbary Stenki.

15.30 Uroczystość patriotyczna przy popiersiu Marszałka J. Piłsudskiego.

16.30 Koncert grupy TULIA / Zespół Tulia to cztery utalentowane dziewczyny ze Szczecina, które kultywują rodzimą tradycję muzyki ludowej. Okrzyknięte „objawieniem polskiej sceny muzycznej” podbiły serca polskich oraz zagranicznych słuchaczy folkowymi aranżacjami popularnych piosenek. Podczas koncertu „Premiery” w ramach tegorocznego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu zdobyły trzy statuetki: nagrodę jurorów, publiczności oraz nagrodę specjalną od ZAIKS Dodatkowo, jak już wyżej wspomniałam, w siedzibie Szczecińskiej Agencji Artystycznej trwać będą warsztaty edukacyjno-artystyczne dla dzieci o polskich barwach narodowych, podczas których uczestnicy na specjalnym podobraziu odbiją swoją dłoń- białą lub czerwoną. Praca zostanie wyeksponowana przed siedzibą SAA. Wykonane zostaną również autorskie broszki o barwach biało-czerwonych oraz chorągiewki, rozdane następnie mieszkańcom.

JARMARK NIEPODLEGŁOŚCIOWY NA ALEI KWIATOWEJ – wydarzenie jest częścią akcji „Codziennie Polskę tworzyMy” oraz projektu „Kolorowa Aleja”, który jest realizowany w przestrzeni szczecińskiej Alei Kwiatowej już od roku 2016. W jego ramach przestrzeń w centrum miasta stała się pełna imprez, wydarzeń artystycznych i kulturalnych odbywających się przez cały rok.

W ramach Jarmarku Aleja wypełni się wystawcami, kreatywnymi zabawami i warsztatami dla najmłodszych. Nie zabraknie także konkursów i koncertów. Ciekawostką nie tylko dla najmłodszych będzie z pewnością fotobudka z patriotycznymi rekwizytami. Oprócz tego wszyscy uczestnicy będą mogli znaleźć się później na pamiątkowym zdjęciu, które zostanie wykonane z drona.

Na Alei Kwiatowej zakończy się także „Bieg Niepodległościowy”, który rozpoczynając imprezę wystartuje na bulwarach.

SZCZECIN- ZDROJE: STU LECIE POLSKI NIEPODLEGŁEJ – uroczyste obchody odzyskania przez Polskę niepodległości rozpoczną się w tej części Szczecina w kościele p.w. Św. Ducha przy ul. Młodzieży Polskiej mszą świętą w intencji Ojczyzny. Następnie, pod Pomnikiem Ułanów Podolskich, na wszystkich mieszkańców Szczecina czekać będzie ciekawe wystąpienie historyczne, rekonstrukcja wręczenia buławy Marszałkowskiej Józefowi Piłsudskiemu oraz modlitwa za poległych obrońców Ojczyzny. Na terenie Szkoły Podstawowej nr 65 odbędzie się z kolei Festyn niepodległościowy, podczas którego będziemy mieli okazję podziwiać występ orkiestry dętej, pokaz musztry paradnej zespołu klas wojskowych Centrum Edukacji Zdroje oraz wystawę broni strzeleckiej, orzełków Wojska Polskiego, wyposażenia ułańskiego.

Więcej informacji na stronie: 

11 listopada 2018 r. – „Sto na sto. Muzyczne dekady wolności”

KONCERT Symfonia pieśni żałosnych Henryka Mikołaja Góreckiego.

11 listopada w ramach projektu „Sto na sto. Muzyczne dekady wolności” Orkiestra Symfoniczna Filharmonii w Szczecinie pod batutą maestro Maksymiuka włączy się w obchody 100-lecia odzyskania niepodległości. Jednocześnie koncert zakończy całotygodniowy cykl wydarzeń prezentujących muzykę polską w najlepszym wydaniu. Projekt „Sto na sto. Muzyczne dekady wolności”, to przedsięwzięcie Polskiego Wydawnictwa Muzycznego, które uświetnia obchody 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę. Część wydawniczą projektu, stanowi box 36 płyt, na których znajduje się 100 utworów polskich kompozytorów oraz monografia „100 lat z dziejów polskiej muzyki” pióra Danuty Gwizdalanki. Jego kulminacyjny punkt, to jednak muzyka grana na żywo. Podczas finałowego koncertu w Szczecinie, muzyków poprowadzi jeden z najbardziej cenionych i znanych polskich dyrygentów – maestro Jerzy Maksymiuk. Partie wokalne wykona Elżbieta Szmytka, jeden z najbardziej rozpoznawalnych głosów sopranowych na świecie. III Symfonia „Symfonia pieśni żałosnych” to utwór, który przyniósł Góreckiemu, niespotykaną w świecie muzyki współczesnej, globalną popularność. Do dzisiaj pozostaje uznawany w światowej literaturze za dzieło wyjątkowe. Wkrótce po opublikowaniu Symfonii przez wytwórnię Elektra Records, trafiła ona na czołowe miejsca amerykańskich i brytyjskich list przebojów, sprzedając się w ponad milionowym nakładzie. Pierwszą część utworu kompozytor otwiera melodią tematu złożonego z cytatów dwóch tradycyjnych pieśni religijnych. W drugiej części Symfonii kompozytor wykorzystał tekst inskrypcji wyrytej przez 18-letnią Helenę Błażusiakównę na ścianie katowni gestapo „Palace” w Zakopanem, gdzie młoda góralka była przetrzymywana w 1944 roku. Część trzecia symfonii opiera się z kolei na bezpośrednim cytacie z pieśni ludowej okresu powstań śląskich (1919–1921). Za sprawą wyjątkowej ekspresyjności wyrażonej przez kompozytora w minimalistycznej formie Symfonia doskonale wpisała się w wybredny gust bardziej i mniej doświadczonych współczesnych melomanów.

Szczegółowe informacje na stronie

12 listopada 2018 – LESZEK KUŁAKOWSKI TRIO „Ensemble piccolo” POLSKI JAZZ NA 100-LECIE NIEPODLEGŁOŚCI

Leszek Kułakowski to prof. dr hab., kompozytor i pianista jazzowy. Przez krytyków zwany „wizjonerem jazzu”. Teoretyk muzyki, wykładowca, założyciel kierunku „Jazz i muzyka estradowa” w Akademii Muzycznej w Gdańsku. Pomysłodawca i dyrektor artystyczny międzynarodowego Komeda Jazz Festival oraz Konkursu Kompozytorskiego im. Krzysztofa Komedy. Profesor Kułakowski współpracował z wieloma czołowymi postaciami polskiego jazzu i koncertował w najważniejszych festiwalach jazzowych kraju i scenach Europy i w Stanach Zjednoczonych. Jest jednym z niewielu kompozytorów na świecie łączącym jazz z muzyką klasyczną. Odznaczony Złotym Krzyżem Zasługi i Medalem „Gloria Artis”.

Podczas listopadowego koncertu w Szczecinie wystąpi ze swoim zespołem „Ensemble piccolo”, w składzie: Leszek Kułakowski – fortepian, Piotr Kułakowski – kontrabas i Tomasz Sowiński – perkusja.

Więcej informacji na stronie 

16 listopada 2018 r. – KAZIK SAM W DOMU KABARET NEO-NÓWKA

NETTO Arena zaprasza na najnowszy program wrocławskiego Kabaretu Neo-Nówka. Tym razem mistrzowie ciętej riposty przeniosą widzów w realistyczny świat codziennych obowiązków domowych. W tym programie, jak sam tytuł sugeruje, Neo-Nówka bierze na warsztat świat mężczyzn. Podczas występu dowiemy się między innymi, jak radzić sobie z facetem, jak facet sobie nie radzi i jak sobie z tym faktem poradzić. Elementem łączącym cały program jest mistrzowsko poprowadzona fabuła archetypowej polskiej rodziny. W programie nie zabraknie autorskich piosenek, które są stałym elementem każdego wydarzenia oraz niewątpliwym atutem Neo-Nówki. Sami artyści nowy program streszczają jednym zdaniem – „Każdy jest Kazikiem własnego losu”. Program zapowiada się zaskakująco, śmiesznie i prawdziwie.

Więcej informacji na stronie

19 listopada 2018 r. – THE 3 TENORS & SOPRANO – WŁOSKA GALA OPEROWA

Po sukcesie trasy koncertowej “The 3 Tenors”, która gościła w największych polskich miastach jesienią 2016 roku, postanowiono powtórzyć ten piękny koncert w poszerzonym składzie, zapraszając do udziału w nim utalentowaną włoską sopranistkę, Sabrinę Testę. Tym razem koncerty odbędą się w klimatycznych przestrzeniach polskich kościołów i katedr. Chłodna, deszczowa i wietrzna Jesień, ocieplona zostanie sycylijskim słońcem, gorącym temperamentem włoskich artystów i żarem emocji płynącym z dźwięków włoskich arii operowych. Wszystko to niesie bowiem ze sobą wyjątkowy koncert „The 3 Tenors & Soprano”, w którym wystąpią trzej utalentowani włoscy tenorzy i sopranistka, obdarzeni wyjątkową barwą głosu, gorącym, włoskim temperamentem i pogodą ducha: Sabrina Testa, Adriano Gentili, Pierluigi Paulucci, Emanuel Bussaglia, którzy na co dzień występują w rzymskich teatrach i operach ale często goszczą także na deskach wielu europejskich oper. Wspólnie z muzykami włoskiej opery kameralnej (  Opera da Camera di Roma”), tenorzy i sopranistka przeniosą publiczność w świat najsłynniejszych włoskich melodii. Program wypełnią bowiem znane i uwielbiane przez publiczność arie operowe z takich oper jak „Tosca”, „Traviata, „Rigletto” czy „Turandot”, niepowtarzalne i ujmujące za serce pieśni neapolitańskie: „O sole mio”, „Mamma”, „Torna a surriento” i wreszcie pełne emocji melodie włoskiej muzyki filmowej. Nie zabraknie również wykonania „Czterech pór roku” wybitnego włoskiego kompozytora Antonio Vivaldiego.

Szczegółowe informacje na stronie

26 listopada 2018 r. PAWEŁ DOMAGAŁA 1984 TOUR

Paweł Domagała i Filharmonia Szczecińska zapraszają na wyjątkowy koncert! Zachęcony sukcesem pierwszego albumu Artysta rozpoczął pracę nad kolejnym krążkiem. Nowy album ukaże się 16 listopada i będzie nosić tytuł: “1984”. Na płycie znajdzie się 12 premierowych piosenek, którą promuje piosenka “Weź nie pytaj”. Paweł Domagała to obecnie jeden z najbardziej rozpoznawanych aktorów młodego pokolenia. W jego dorobku znajduje się wiele ról teatralnych, serialowych, a także filmowych. Drugą, równie wielką pasją artysty jest oprócz aktorstwa także muzyka. Pisze i wykonuje swoje piosenki od wielu lat, spełniając się w artystycznie również na tym polu. Jesienią 2016 roku ukazał się długo wyczekiwany debiutancki album Pawła Domagały pt. „Opowiem Ci o mnie”. Płyta trafiła do serc szerokiego grona odbiorców, osiągając status Złotej Płyty.

Więcej informacji na stronie

 28 listopada 2018 r. – BEATA i BAJM – 40-LECIE „Płynie w Nas Gorąca Krew”

NETTO Arena zaprasza na wyjątkowy koncert z okazji jubileuszu zespołu Bajm! Grupa Bajm obchodzi w tym 40. rocznicę działalności i te wyjątkowe urodziny zamierza świętować wraz z fanami podczas jubileuszowej trasy koncertowej występując w 9 polskich miastach. Cztery dekady działalności, setki koncertów i mnóstwo ponadczasowych hitów, wśród których trudno wskazać te najważniejsze, ponieważ każdy z nich na stałe zapisał się w historii polskiej muzyki. Spektakularne multimedialne show przeniesie widzów w czasie do każdej z czterech dekad twórczości zespołu. Wysłuchamy nie tylko największych hitów, ale zobaczymy także archiwalne zdjęcia, filmy i wspomnienia sprzed lat. Zespołowi na scenie towarzyszyć będzie orkiestra. Żaden z fanów zespołu nie może przegapić!

Szczegółowe informacje na stronie

29.11.2018 r. godz. 18:00

KOBIECYM OKIEM

Jak co miesiąc Kobietowo.pl i CH Ster mają zaszczyt zaprosić wszystkie panie na kolejne kobiece warsztaty! Podczas spotkania wyjątkowe prelegentki z różnych dziedzin pomogą nam na nowo odkryć swoją kobiecą naturę i nauczą nas jak radzić sobie z życiowymi przeciwnościami. Wydarzeniu będzie jak zwykle towarzyszyć pokaz mody najnowszych sklepowych kolekcji oraz słodki poczęstunek.

Więcej informacji na stronie

text: Ewelina Jędrzejewska