kalendarz 2018

Co się tutaj dzieje, czyli październik w Szczecinie…

Po trzydniowym pobycie w stolicy nadszedł czas powrotu do domu …Podróżując pociągiem mam niebywałą okazję na zebranie myśli i podsumowanie wyjazdu. I choć spędziłam w Warszawie bardzo miłe chwile to przyznam Wam szczerze, że już chyba nieco tęskniłam za Szczecinem. To prawda – Warszawa obfituje w wydarzenia kulturalne, ale patrząc na harmonogram imprez zaplanowanych w Szczecinie stwierdzić należy, że wcale pod tym względem nie jesteśmy gorsi…

01.10.2018 r. godz. 20:00

ZALEWSKI ŚPIEWA NIEMENA:

To już druga odsłona wyjątkowego projektu promującego album Krzysztofa Zalewskiego, który został poświęcony twórczości Czesława Niemena. Poprzednia trasa koncertowa okazała się wyjątkowym sukcesem. Projekt „Zalewski śpiewa Niemena” powstał w ramach Motywu Niemen ubiegłorocznego festiwalu w Jarocinie i okazał się jego wielkim sukcesem. To tam po raz pierwszy piosenki Czesława Niemena zabrzmiały w nowych aranżacjach Jurka Zagórskiego i Krzysztofa Zalewskiego. Artysta zaprezentuje zarówno znane wszystkim utwory( Dziwny jest ten świat, Jednego serca), jak i te mniej znane (Doloniedola, Pielgrzym), a towarzyszyć mu będą: Natalia i Paulina Przybysz – chórek, Jurek Zagórski – gitara, Tomasz Duda – saksofon i flet, Jarosław Jóźwik – instrumenty klawiszowe, Pat Stawiński – bas i Kuba Staruszkiewicz – perkusja.

Więcej informacji na stronie

02.10.2018 r. godz. 20:00

40- LECIE ZESPOŁU POD BUDĄ:

W programie jubileuszowego koncertu usłyszymy piosenki Andrzeja Sikorowskiego – wokalisty, wieloletniego lidera Grupy pod Budą i autora większości jej utworów, wykonane w duecie z córką artysty, Mają Sikorowską. Towarzyszyć im będzie jeden z najlepszych polskich gitarzystów Jacek Królik oraz Gertruda Szymańska i Tomasz Kupiec. Artysta wprowadzi publiczność w świat swoich największych przebojów napisanych dla grupy Pod Budą ( Kap, kap, płyną łzy) jak i tych śpiewanych poza nią: Kraków Piwna 7, Lecz póki co. Na scenie zobaczymy: Andrzeja Sikorowskiego (śpiew, gitara, mandolina, prowadzenie koncertu), Annę Treter (śpiew, instrumenty klawiszowe), Marka Tomczyka (gitary),Andrzeja Żurka (gitara basowa), Adama Niedzielina (instrumenty klawiszowe) oraz Wojciecha Fedkowicza (perkusja).

Szczegóły

12-13.10.2018 r.

FESTIWAL MŁODYCH TALENTÓW

Już po raz dwunasty odbędzie się w Szczecinie konkurs muzyczny dla artystów muzycznych. Jury z Katarzyną Nosowską na czele przesłucha każdy przesłany przez młodych twórców utwór, a najbardziej interesujący wykonawcy zostaną zaproszeni do Szczecina, by w atmosferze przyjacielskiej rywalizacji zawalczyć o zwycięski tytuł. Nabór do konkursu trwał przez cały czerwiec. Przesłuchania konkursowe odbędą się 12 października w popularnym klubie muzycznym K4. Zwycięzcę poznamy dzień później, 13 października,  podczas finałowego koncertu w Netto Arenie Szczecin, w trakcie którego finaliści wystąpią na jednej scenie z gwiazdami festiwalu. Zwycięzca konkursu otrzyma sesję nagraniową i wydanie singla w wytwórni muzycznej Kajax. Dodatkowo, dla zwycięzców przewidziano nagrody finansowe – 5 tys. zł dla głównego zwycięzcy oraz po 2,5 tys. zł dla wyróżnionych wykonawców

Więcej informacji 

14.10.2018 r. 20.30

TRIBUTE TO ZBIGNIEW WODECKI

Fundacja im. Zbigniewa Wodeckiego oraz Good Taste Production zapraszają na wyjątkowy koncert! Podczas koncertu nie zabraknie z pewnością najpiękniejszych duetów i wielkich przebojów z różnorodnego repertuaru Zbigniew Wodeckiego. Na publiczność czekać będą także muzyczne niespodzianki. Wszystko to w zupełnie nowej odsłonie i specjalnie przygotowanych na tę okazję aranżacjach. Na scenie bedziemy mieli okazję zobaczyć: Jacka Kotlarskiego, Beatę Przybytek, Anię Rusowicz, Sławka Uniatowskiego i Ewę Uryga.

Więcej informacji 

17-31.10.2018 r.

RESTAURANT WEEK

Już 17 października rusza kolejna edycja Restaurant Week Polska – największy polski festiwal restauracyjny. Festiwal odbywa się w 13 regionach, w ponad 30 największych polskich miastach. Specjalne festiwalowe menu składa się z 3 przygotowanych specjalnie na tę okazję dań – przystawki, dania głównego i deseru. Cena zestawu jest równie wyjątkowa jak samo menu: 49 zł za osobę. W Festiwalu bierze udział wiele znanych szczecińskich restauracji. Polecam serdecznie!

19.10.2018 r. godz. 20:00

POLSKA NOC KABARETOWA

Polska Noc Kabaretowa to widowisko rozrywkowe, które już od lat gromadzi kilka tysięcy fanów rozrywki na najwyższym poziomie. Artyści, którzy zasilą w tym roku szeregi niezwykłej Ekipy PNK i zupełnie nowy program złożony z premierowych skeczy z pewnością rozbawi wszystkich zgromadzonych do łez. Tematem przewodnim imprezy jest 100-lecie odzyskania Niepodległości. Celem wydarzenia jest pokazanie, że Polacy potrafią świętować z pompą i na wesoło. 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości to wyjątkowa rocznica, którą razem z Artystami uczcić będziemy mogli absolutnie w wyjątkowy sposób. Autorem scenariusza jest Robert Górski a poprowadzącym Kabaret Moralnego Niepokoju.

Szczegółowe informacje

 

25.10.2018 r. godz. 18:00

KOBIECYM OKIEM

Jak co miesiąc Kobietowo.pl i CH Ster mają zaszczyt zaprosić wszystkie panie na kolejne kobiece warsztaty! Podczas spotkania wyjątkowe prelegentki z różnych dziedzin pomogą nam na nowo odkryć swoją kobiecą naturę i nauczą nas jak radzić sobie z życiowymi przeciwnościami. Wydarzeniu będzie jak zwykle towarzyszyć pokaz mody najnowszych sklepowych kolekcji oraz słodki poczęstunek.

Więcej informacji na stronie

25.10.2018 r. godz.  19:00

STAND-UP:KAROL MODZELEWSKI & RAFAŁ BANAŚ

Agencja artystyczna Hype-Art / koncerty, stand-up, management oraz klub Hormon zapraszają na wyjątkowy wieczór STAND-UP. Przed publicznością wystąpią:

Karol Modzelewski – komik, stand-uper, prezenter RMF FM, podróżnik, człowiek renesansu. Współtwórca duetu bękarty Stand-Upu. Występował w MTV, TVN, Polsat, TVP, Comedy Central.

Rafał Banaś – trener pływania i życia, który kiedyś występował w ekipie Atomówcy.

Szczegółowe informacje na stronie.

27.10.2018 r. godz. 19:30

STUDIO BUFFO MA 25 LAT – HITY BUFFO

Studio Buffo i Arena Netto w Szczecinie mają zaszczyt zaprosić wszystkich widzów na wyjątkowe obchody 25-tych Urodzin! Przekrojowe, złożone z najlepszych piosenek z cyklu widowisk artystycznych, pt. „WIECZORY W BUFFO” widowisko dostarczy Państwu niesamowitych wrażeń. Już po raz kolejny artyści Studio Buffo zadziwią Państwa młodzieńczym wigorem i rozmachem. Janusz Stokłosa oczaruje jak zawsze nowymi aranżacjami, a Janusz Józefowicz zaskoczy niebanalną, pełną żartów i parodii inscenizacją oraz brawurową choreografią.

Dodatkowe informacje na stronie.

28.10.2018 r. godz. 19:00

KONCERT IRA – XXX LECIE ZESPOŁU IRA

Filharmonia im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie  zaprasza na wyjątkowy koncert z okazji 30-lecia istnienia zespołu IRA! Jak powszechnie wiadomo IRA to jeden z najważniejszych zespołów polskiego rocka. Każda płyta grupy sprzedaje się w wielu tysiącach egzemplarzy, a różnorodność gatunków muzycznych po które sięga sprawia, że zdobywa serca zarówno fanów mocniejszych brzmień, jak i wielbicieli rockowych ballad.

IRA powstała w 1987 roku w Radomiu, a niecały rok później zadebiutowała na Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. Pierwsza płyta zespołu pt.IRA ukazała się w 1989 roku. W 1996 roku, po wydaniu płyty Ogrody, z zespołu odszedł gitarzysta i założyciel Kuba Płucisz, a kilka miesięcy później zespół zawiesił działalność. Po 7 latach przerwy grupa powróciła jednak na scenę i ruszyła w trasę koncertową pod hasłem: IRA – Wracamy! W 2016 zespół roku wydał już 11 z kolei płytę i obchodzi swoje 30-lecie istnienia.

Szczegóły wydarzenia na stronie

text: Ewelina Jędrzejewska

UDOSTĘPNIJ TEN WPIS

Share on facebook
Share on twitter

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Dowiedz się więcej.