kalendarz 2018

Co się tutaj dzieje, czyli wrzesień w Szczecinie…

Wakacje powoli dobiegają końca…Dni robią się coraz krótsze a wieczory coraz chłodniejsze…Ale atmosfera w szczecińskiej strefie kulturalno – artystycznej będzie we wrześniu naprawdę gorąca!

01 września 2018 r. – Piknik Rodzinny Świętowanie Wolności 
godz. 11.00 – Piknik Rodzinny „Świętowanie Wolności” to część uroczystych obchodów 30. rocznicy Sierpnia ’88 organizowanych przez Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego. Dla wszystkich przybyłych na Plac Solidarności mieszkańców czekają liczne atrakcje, koncerty i występy artystyczne, pokazy, animacje, warsztaty plastyczne dla dzieci i rodziców oraz konkursy z nagrodami. Zapraszam!
godz. 20.00 – ”Sierpniowe przełomy”,  koncert w wykonaniu artystów Opery na Zamku. W wyjątkowym klimacie, na dachu Centrum Dialogu Przełomy, w hołdzie złożonym uczestnikom Sierpnia’80 będziemy mogli usłyszeć znane i uwielbiane kompozycje. W nastrojową podróż przez polską muzykę filmową zabiorą nas Jerzy Wołosiuk – dyrektor artystyczny Opery na Zamku w Szczecinie oraz Tomasz Raczek – znany krytyk filmowy. Tradycyjnie w programie znajdą się ”Mury” Jacka Kaczmarskiego i „Sen o Victorii” grupy Dżem, które w tym roku wykona z orkiestrą Opery Mariusz Ostrowski. Organizatorem koncertu „Sierpniowe Przełomy” jest Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego oraz Opera na Zamku w Szczecinie. Partnerem jest Muzeum Narodowe w Szczecinie. Warto tam być!
Więcej informacji i szczegółowy program na stronie: http://www.gabinet.wzp.pl/biuro- prasowe/aktualnosci/piknik-rodzinny-swietowanie-wolnosci
03 września 2018 r. – Wystawa GENIUS LOCI
godz.18:00 – Wystawa zbiorowa, której temat i zarazem tytuł został sformułowany tak, by uczestniczących w wydarzeniu artystów ukierunkować na poszukiwania śladów duchowej charakterystyki miasta. Genius loci oznacza opiekuńczą siłę miejsc, pokazuje ukrytą w nich siłę unikalnych cech, które sprawiają, że są jedyne w swoim rodzaju. Z całą pewnością Szczecin – miasto otwarte na świat, ze wspaniałą urbanistyką, architekturą i zawiłą historią pełną nie do końca wyjaśnionych wątków – jest wymarzony do nieustającego poszukiwania GENIUS LOCI. Jeśli chcecie sprawdzić czy 21 fotografów z całej Polski odnalazło Genius Loci w Szczecinie zapraszam na wernisaż.
Szczegółowe informacje na stronie: http://stararzeznia.szczecin.pl/
 10 września 2018 r. – XXVI edycja turnieju Pekao Szczecin Open
godz. 10.00 – jak co roku, w naszym mieście, odbędzie się już 26. edycja najstarszej i największej zawodowej imprezy tenisowej w Polsce – turniej Pekao Szczecin Open. Jak zapewne wiecie Turniej Pekao Szczecin Open jest licencjonowaną imprezą ATP (Stowarzyszenia Zawodowych Tenisistów). W Szczecinie rywalizowało już wiele gwiazd, m.in. Nikołaj Dawidienko, Nicolas Massu, Juan Ignacio Chela czy Stan Wawrinka. Ale nie tylko uczestnicy decydują o tym, że Pekao Szczecin Open to turniej z charakterem. Ocienione korty przy Alei Wojska Polskiego, mecze rozgrywane przy sztucznym świetle, a wieczorem koncerty festiwalu muzycznego tworzą niesamowitą atmosferę. To właśnie z tego powodu turniej już dwukrotnie dostał prestiżowe wyróżnienie Challenger Award, nagrodę ATP i ITF dla najlepszego męskiego challengera na świecie.
Więcej informacji na stronie: http://pekaoszczecinopen.pl/
14 września 2018 r. – 2018.09.14 Koncert John Porter Solo
godz. 19.00 – Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia zapraszam na niesamowity, pełen melancholii koncert Johna Portera. Artysta zaprezentuje utwory ze swojego ostatniego solowego krążka pt. „Honey Trap”, piosenki z poprzednich płyt, w tym z legendarnej już płyty „Helicopters”, z duetu z Anitą Lipnicką, a także z najnowszych projektów z Adamem Nergalem Darskim, Wojtkiem Mazolewskim, czy Alicją Domańską. Bilety do nabycia na stronie bilety.fm oraz w księgarni Kubryk Literacki.
Więcej informacji na stronie: http://stararzeznia.szczecin.pl/
19-23 września 2018 r. – MDF Festival
godz. 18.00 – MUSIC.DESIGN.FORM to cykliczny projekt o charakterze międzynarodowym, którego organizatorem jest w Filharmonia im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie. Festiwal skierowany jest do ludzi otwartych na to, co nowe i twórcze, zainteresowanych kierunkami rozwoju oraz zmianami w muzyce i sztuce użytkowej. Idea festiwalu oparta jest o syntezę różnych dziedzin sztuki, na granicy których rodzą się nowe pomysły, inspiracje, eksperymenty i na końcu – dzieła. Na festiwal składają się wydarzenia o różnym charakterze: koncerty kameralne i symfoniczne, wystawy, warsztaty, spotkania i dyskusje, happeningi, animacje i prezentacje multimedialne, instalacje, wizualizacje świetlne i brzmieniowe, z udziałem wybitnych twórców z kraju i ze świata. Wśród artystów zobaczycie Państwo uznanych na świecie kompozytorów projektantów, a także wizjonerów i designerów.
Szczegółowe informacje na stronie: http://mdf.filharmonia.szczecin.pl/
27 września 2018 r. – Kobiecym Okiem Warsztaty dla Kobiet
godz. 18.00 – Kobietowo.pl i CH STER zaprasza na wyjątkowe warsztaty! Regularnie, w każdy ostatni czwartek miesiąca, Nina i Anita – doświadczone trenerki i motywatorki, pomogą Wam lepiej zrozumieć siebie, rozwiązać trapiące Was problemy i zmotywować do działania. Mnie już zmotywowały! Nie zabraknie oczywiście pokazów najnowszych kolekcji i poczęstunku oraz konkursu na metamorfozę. Wszystkich chętnych zapraszam do nowego lokalu Kobiecym Okiem – naprzeciwko kwiaciarni Galeria Nastrojów Flowers & Home Decor.
Więcej informacji na stronie : Kobietowo.pl
29 września 2018 r. – Koncert Swinging With Sinatra
godz. 19.00 – Po raz kolejny w Starej Rzeźni będzie można posłuchać największych przebojów prawdziwego króla swingu – Franka Sinatry. Wokalistą i pomysłodawcą projektu jest Jarek Wist – okrzyknięty najlepszym głosem swingowym w kraju, autor solowych kompozycji i albumów. Projekt Swinging with Sinatra zagościł na scenach większości teatrów, filharmonii, festiwali i domów kultury w całej Polsce, został zarejestrowany w formie płyty (TOP10 Empiku). Uświetnił także start jesiennej ramówki TVP Kultura i regularnie gości na pasmach stacji. Koncert Swinging with Sinatra to nie tylko szampańska zabawa, ale przede wszystkim wieczór pełny najbardziej popularnych przebojów Franka Sinatry: „My Way”, „New York, New York”, „Girl From Ipanema”, „Strangers In The Night’. Skład zespołu: Jarek Wist – wokal, Piotr Wrombel – piano, Wojciech Pulcyn – kontrabas, Tomasz Grzegorski – saksofon, Krzysztof Szmańda – perkusja. Do zobaczenia!
Więcej informacji na stronie organizatora: http://stararzeznia.szczecin.pl/

UDOSTĘPNIJ TEN WPIS

Share on facebook
Share on twitter

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Dowiedz się więcej.