money-652560_1280

Dzielenie się nas wzbogaca.

Dzielenie się nas wzbogaca. To nie jest truizm, a najszczersza prawda.

Oczywiście różnie możemy interpretować zachęty rozmaitych fundacji do tego, by wspierać ich działalność, ale jako przedsiębiorczyni, doradca gospodarczy oraz osoba o dużej wrażliwości z pełną odpowiedzialnością stwierdzam – dzielenie się naszym sukcesem, pieniędzmi, czasem, wzbogaca nas. Sprawia, że jesteśmy wrażliwsi, bardziej odpowiedzialni za to, jak żyjemy i jak postrzegamy świat. Społeczna odpowiedzialność biznesu nie może być dla nas oczywiście chwytem marketingowym, ale należy na takie działanie patrzeć szerzej. Wierzę, że dobra energia zawsze do nas wróci. 

Od kilku lat prowadzę Fundację Pełną Ciepła

W ostatnim czasie rozpatrzyliśmy serię podań o indywidualne stypendia. Bardzo często zdarzało się nam fundować stypendia artystyczne czy naukowe dla dzieci i młodzieży z całej Polski, które wykazują wielkie talenty, a jednocześnie nie mają możliwości kontynuowania realizacji swoich pasji w standardowy sposób. To skromne, ale cenne wsparcie. Szansa na rozwój, uczestnictwo w warsztatach artystycznych, zakup materiałów. 

Zareagowaliśmy na prośbę

o wsparcie dla młodej artystki Majki Rzepeckiej, która działa obecnie pod skrzydłami Studia Teatr Iwony Mirońskiej-Gargas. Ufundowaliśmy jej stypendium, które zostały przeznaczone na jej rozwój artystyczny, który obejmuje między innymi udział w wakacyjnych warsztatach teatralnych i recytatorskich. Majka jest utalentowaną recytatorką, laureatką wielu prestiżowych nagród na szczeblu lokalnym, ale i ogólnopolskim. Stwierdziliśmy, że trzeba wesprzeć tą dziewczynę, bo przed nią wielkie perspektywy rozwoju. Jesteśmy zachwyceni jej talentem, wrażliwością, dużą radością z życia i chęcią realizowania swoich pasji. Mamy okazję współpracować ze wspaniałymi ludźmi, którzy pokazują nam artystyczne perełki, które wymagają wsparcia. Na przestrzeni lat ufundowaliśmy serię stypendiów, które mają za cel wspierać artystyczne talenty. Zarówno te muzyczne, jak i aktorskie czy literackie. Stypendia te pomagają im w rozwijaniu talentu i np. dostawaniu się na studia teatralne czy po prostu w rozwijaniu dalszych pasji.

Co daje mi działalność w fundacji?

Radość. Czystą radość. Możliwość obserwowania, że skromne wsparcie przynosi realne efekty jest absolutnie bezcenne. Pomagaliśmy hospicjum, pomagaliśmy dzieciom w Kazachstanie, pomagamy aktualnie młodym talentom z naszego regionu. Zachęcamy do podobnego działania innych. Pomaganie nas wzbogaca – to nie jest truizm. Nie możemy podarować komuś pieniędzy? Podarujmy swój czas – to czasem znaczy jeszcze więcej niż przelew na konto.

 O działalności Fundacji Pełnej Ciepła przeczytacie na naszym Facebooku. Pozdrawiam serdecznie Filipa Kiżuka, współzałożyciela fundacji. 

Katarzyna Michalska – Kiżuk & Michalska – doradztwo gospodarcze

UDOSTĘPNIJ TEN WPIS

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Dowiedz się więcej.