Idea-HR_2

Dziewczyny z Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Szczecinie uczyły się jak pisać CV. Eksperci: „Mają szanse doskonale odnaleźć się na rynku pracy”

Uczyły się pisać CV, rozmawiać z pracodawcami, zachowywać podczas rozmów rekrutacyjnych oraz odkrywały swoje mocne i słabe strony w kontekście rynku pracy. Idea HR Group wzięła udział w warsztatach organizowanych przez Polską Fundację Przeciwdziałania Uzależnieniom. Podopieczne Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego przy ul. Kamiennej w Szczecinie uczyły się tematów związanych z pierwszymi krokami na rynku pracy.  – Bardzo dziękujemy za zaproszenie do projektu. To dla nas okazja do bliższego kontaktu z młodymi ludźmi, a przy okazji działalność społeczna i możliwość poznania dziewczyn, które pomimo swojej trudnej sytuacji życiowej odważnie kreślą plany na przyszłość – mówi Anna Sudolska, członek zarządu Idea HR Group. – Trzymamy za nie kciuki i mamy nadzieje, że nasze warsztaty przydadzą im się już w niedalekiej przyszłości – dodaje.

Dlaczego CV jest ważne? Jak dobrze je napisać? Idea HR pracuje z dziewczynami z MOW w Szczecinie

   Warsztaty w Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym w Szczecinie odbyły się w ramach programu „Nowe horyzonty” realizowanego przez Polską Fundację Przeciwdziałania uzależnieniom. Projekt jest finansowany ze środków Fundacji Inicjatyw Społeczno-Ekonomicznych.  Idea HR  Group została zaproszona do realizacji warsztatów z zakresu pisania CV oraz zachowania podczas rozmów kwalifikacyjnych.

  – Naszym zadaniem było napisanie CV. Najpierw mówiłam podopiecznym MOW po co w ogóle potrzebne jest CV, jakie informacje musi zawierać, jakich informacji należy unikać, jak wyeksponować swoje umiejętności, jak wybrać dobre zdjęcie i do jakich firm należy wysyłać podanie o prace, a których ogłoszeń należy unikać – mówi Nikola Łubkowska, konsultant ds. rekrutacji w Idea HR Group.

  – Dziewczyny zadawały dużo pytań i były realnie zainteresowane rynkiem pracy i tym, jaka zawodowa przyszłość może je czekać. Wiele z nich uczy się w zawodach piekarz-cukiernik. To zawód bardzo perspektywiczny i przy odpowiednim wykształceniu zawodowym oraz chęciach do pracy, jestem przekonana, że każda z nich doskonale odnajdzie się na rynku pracy – mówi Łubkowska.

  Poza warsztatami z przedstawicielami IDEA HR Group dziewczyny wspólnie z profesjonalnym fotografem wykonały zdjęcia do CV.

„Przed tymi dziewczynami świat stoi otworem. Muszą się tylko postarać”

   Polska Fundacja Przeciwdziałania Uzależnieniom od kilku miesięcy prowadzi program „Nowe horyzonty”, który za cel stawia sobie aktywizację zawodową młodych ludzi zagrożonych wykluczeniem społecznym. Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy w Szczecinie odwiedzają eksperci z zakresu rynku pracy, fotografii czy mediów społecznościowych.

  – Chcemy pokazać dziewczynom znajdującym się przy ul. Kamiennej, że świat stoi przed nimi otworem, jeżeli tylko się postarają i będą tego chciały. To dziewczyny często w trudnej sytuacji życiowej, ale jednocześnie z dużą determinacją, by się rozwijać i iść do przodu. Warsztaty miały pobudzić ich kreatywność i pokazać im, jak wiele mogą zdziałać – mówi Agnieszka Zalewska, Prezes Polskiej Fundacji Przeciwdziałania Uzależnieniom.

  – Poza pisaniem CV z Idea HR Group dziewczyny miały profesjonalnie wykonane zdjęcia, przygotowywały filmy, uczyły się podstaw programowania z zakresu IT, zakładania i prowadzenia stron internetowych, pozycjonowania SEO, pisania kampanii internetowych dostosowanych do wymagań Facebooka. Rozmawialiśmy także marketingu internetowym – dodaje Zalewska.

  Efektem warsztatów ma być większa świadomość podopiecznych MOW w Szczecinie na temat rynku pracy.

tekst: Anna Sudolska, członek zarządu Idea HR Group

UDOSTĘPNIJ TEN WPIS

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Dowiedz się więcej.