money-652560_1280

Jak powinno wyglądać inwestowanie w złoto/diament być nie być rozczarowanym?

Coraz częściej pojawiają się u mnie osoby które zainwestowały gdzieś w złoto lub diament i jak się okazuje nawet rok temu zapłaciły 3 razy tyle ile wartość produktu wynosi, albo maja produkt dobrany nie dla siebie nie maję wiec oczekiwanego zwrotu lub jest problem z odzyskaniem środków bądź odsprzedażą. Najgorsze jest gdy w ogóle nie maja produktu a jedynie „umowę” z firma, kt już kilka razy zmieniła swój KRS na zakup/sprzedaż i przechowanie. 

Cieszy fakt, że…

klienci doceniają zalety inwestycji w złoto i diament  w czym na pewno pomaga inflacja, niepokój na świecie i pandemia. Brakuje jednak podstawowej wiedzy, jak inwestować by się nie rozczarować. I z tego korzystają nie do końca uczciwe firmy . Zawsze gdy na jakieś dobro pojawia się większy popyt , pojawia się tez dużo firm, które chcą to dosłownie” wykorzystać”. Bazują one na niewielkiej wiedzy odbiorców. 

Od początku pandemii dużo się mówi o inwestycji w złoto, diament jako zabezpieczeniu wartości nabywczej uzbieranych środków. Klienci chcą wiec jak najszybciej się zabezpieczyć  i w większości niestety idą za „tłumem” i kupują to, co sąsiad kupił albo to co kolega powiedział, to co widzieli u kogoś.  A każdy z nas jest inny, ma inne cele w życiu, inne dochody, inne potrzeby , inne zasoby, inna liczbę osób dziedziczących. A to wszystko ma wpływ na budowę portfela inwestycyjnego. I tu pojawia się miejsce na profesjonalne doradztwo fachowca. Najlepiej osoby, która ma w swojej ofercie różne diamenty ( białe i kolorowe) i także złoto a dodatków kilka lat  pracuje w danej branży . Warto też sprawdzić, czy firma  którą reprezentuje doradca osoba pracuje nie pojawiła się niedawno, bo właściciele co pół roku zmieniają KRS ☺ .To są podstawowe rzeczy kiedy chcemy by ktoś doradził , co zrobić z naszym majątkiem .Wszystko jest łatwo sprawdzalne i  świadczy  o wiarygodności i firmy i doradcy.

Firma, która w podobnej formie istnieje od lat , pokazuje się na galach, konferencjach, w mediach społecznościowych buduje markę, otrzymuje certyfikaty wiarygodności bądź współpracuje z organizacjami zaufanymi na pewno jest bardziej wiarygodna. Dodatkowo budując markę dbamy tez o wiedze naszych doradców by niechcący nie zrobili czarnego PR-u. 

Układając portfolio profesjonalny doradca powinien dopytać o wszystko , co wymieniłam wcześniej. Obie te inwestycje mimo, że bardzo podobne są jednak różne w szczegółach, które mogą mieć decydujący wpływ na zadowolenie klienta. Podstawowa różnicą jest  cena – diament jest droższy niż złoto. Potrzeba wiec więcej środków by zakupić kamień, który przyniesie nam zyski. Druga ważna różnica to fakt, iż diament jest anonimowy a złoto wręcz przeciwnie wszędzie rejestrowane. Kolejna różnica to fakt, że diament możemy osadzić w biżuterii i nie traci on na wartości. Złoto w biżuterii jest złomem. Dla niektórych ważne jest, że złoto jest metalem wiec każdy czujnik metali je wykryje . Za to diament jest bardziej skoncentrowany ( 1 ct czyli 0,2 gr to nawet 100 tys ) . 

Mając więc informacje czego klient oczekuje a czego nie chce☺, ile środków ma, czy inwestycja jest na „wszelki „ wypadek czy na „szybki zysk” lub „ochronę na teraz „, ile ma dzieci … profesjonalny doradca powinien zaproponować dwa/trzy różne portfolio  personalnie utworzone dla tego klienta i dopasowane do jego potrzeb . Do każdej propozycji powinien być opis skąd takie propozycje i czym się od siebie różnią.

 W przypadku diamentów ważne by podana  była nazwa laboratorium, 4 C ale także cena kamienia wg rapaportu ( międzynarodowy cennik diamentów). W firmach, które faktycznie maja dostęp do giełd diamentowych ta cena powinna być niższa niż wartość rapaportu. Firmy takie będą miały tez na pewno największy wybór wiec doradcy nie układają portfolio z tego co maja bo nie ma wyboru tylko tak by klient był zadowolony. Dostęp do giełd to też potwierdzenie wiarygodności firmy. Mogą się tam znaleźć tylko sprawdzone firmy.

W przypadku złota portfolio powinno zawierać wielkość sztabek i informacje, iż jest to złoto jednej z mennic wpisanych jako zaufana na stronach LBMA. 

Kiedy klient się zdecyduje a warto dopytać o wszystko i zdecydować się już po otrzymaniu portfolio aby nikt nam np. zaproponowanego diamentu nie wykupił 😉

Przy odbiorze klient powinien zwrócić uwagę czy faktycznie sztabki złota asa w sejfpacku mennicy LBMA a do diamentu jest certyfikat jednego z trzech laboratoriów- IGI/HRD/GIA . 

No i absolutnie nie zostawiamy tej inwestycji na „przechowanie” bo to jest jedna z wielu zalet- inwestycja jest tak mała, ze zmieści się do kieszeni, rozpoznawalna na całym świecie i wszędzie podobnie kosztuje.

Ten produkt ma nas zabezpieczyć na wypadek nieprzewidzianych zdarzeń ale spełni ta role gdy będzie „pod ręką”☺

Klient z wiedza na pewno będzie z tak ulokowanych środków zadowolony!!!

Att Ewelina Tobiasz(Att investments Ewelina Tobiasz)

UDOSTĘPNIJ TEN WPIS

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Dowiedz się więcej.