girl-865304_1920

Jesienna chandra

Jest taki czas w kalendarzu, kiedy nie wiadomo skąd i nie wiadomo, kiedy przychodzi do nas gorszy humor, średni nastrój, mniej nam się chce i generalnie mamy najchętniej ochotę wejść pod ciepły koc z kubkiem kakao i obudzić się na wiosnę. Ale czy na pewno? Czy na pewno chodzi o to, żeby nie doświadczać tych „mniej lubianych” stanów, momentów, emocji?

Oczywiście, że nie! Życie właśnie na tym polega, że człowiek jako istota czująca odczuwa dobro i zło. Odczuwa ból i radość. Ma prawo do smutku i szczęścia. Kluczem są – moim zdaniem – jednak dwa słowa. Piszę o tym już wielokrotnie, powtarzam gdzie tylko mogę, przekazuje dalej. Tymi słowami są: świadomość i równowaga/balans.

Świadomość należy mieć tego, że każde uczucie, każdy moment, każda chwila minie.

Minie z czasem ból, minie smutek, minie chandra. Ale minie też szczęście, radość i młodość. I to jest normalne. Akceptacja tego powoduje zazwyczaj dużą ulgę, bo człowiek przestaje wtedy walczyć. Docenia ten moment zadumy, kiedy siedzi pod tym kocem i pozwala sobie na refleksję. Pozwala sobie zatrzymać się, pomyśleć, podumać, posmucić się.

A równowaga znów to cudowne słowo dobre na wszystko.

Tak jak joga jest dobra na wszystko, tak i równowaga. Grunt to robić tak, żeby tych dobrych/fajnych/chcianych momentów było tyle samo co tych smutnych/cięższych/bolesnych. A gdy się nie udaje, gdy życie ciągle nam podsuwa smutki, problemy i kłopoty. To wtedy warto głęboko oddychać i zacząć myśleć pytaniami. Myślenie pytaniami pozwala nam na wyjście ze strefy komfortu, pozwala na spojrzenie dalej, szerzej, inaczej na ten sam problem. I potem koniecznie trzeba wdrożyć działanie. Nic się nie zmieni w naszej postawie, zachowaniu czy zwyczajach jeżeli nadal będziemy postępować tak samo.

A zatem cieszmy się z jesieni, doceńmy jej piękne kolory, pozwólmy sobie świadomie na refleksję, zadumę i wszystkie te emocje, które skryły się pod tym kocem. Powodzenia

Text kasiaczyz.pl

UDOSTĘPNIJ TEN WPIS

Share on facebook
Share on twitter

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Dowiedz się więcej.