diamond-2594307_1920

Kopalnia Argyle

Mimo zapowiedzi na koniec tego roku Kopalnia Argyle w odległej Australii Zachodniej odpowiadającą za 90% światowej produkcji różowych diamentów została zamknięta teraz!!!!!

Różowe diamenty, już rzadkie, wkrótce staną się coraz rzadsze, ponieważ zamknięto kultową kopalnię diamentów Argyle – największe na świecie i główne źródło wysokiej jakości różowych diamentów. Od czasu otwarcia 37 lat temu kopalnia w Australii Zachodniej wyprodukowała 865 milionów karatów surowych diamentów i stała się źródłem około 90% cenionych na świecie kamieni o barwie od różowej do purpurowej.

Złoże Argyle zostało odkryte w październiku 1979 r. Prace aluwialne rozpoczęto w 1983 r., Wydobycie odkrywkowe rozpoczęło się w 1985 r., A kopalnia przeszła w pełni pod ziemię w 2013 r. Pracowała zatem jedynie 45!!! I już zasobów nie ma Andrew Wilson, dyrektor generalny Argyle, powiedział, że kopalnia przekształciła sektor diamentów od momentu jej otwarcia, dostarczając klejnoty we wszystkie krańce świata. Zapoczątkowano tam również wiele nowych technologii i metod eksploracji, aby poszukiwanie diamentów było bardziej wydajne.

Analitycy i aukcjonariusze spodziewają się, że ceny różowych diamentów jeszcze bardziej wzrosną

Różowe kamienie już od kilku lat osiągają rekordowe ceny, a zamknięcie ich głównego źródła może spowodować wzmocnienie tego trendu. W kwietniu 2017 r. „Różowa Gwiazda” kosztowała 71,2 miliona dolarów w Sotheby’s w Hongkongu, ustanawiając rekord diamentów sprzedawanych na aukcjach. W 2018 roku 18,96-karatowy Pink Legacy przyniósł 50 milionów dolarów w domu aukcyjnym Christie’s, pobijając rekord świata w cenie płaconej za karat za różowy diament na aukcji. Podczas sprzedaży w Hongkongu w 2019 r.  kamień opisany jako „wykwintny, jaskrawo purpurowo-różowy diament o masie 10,64 karata” – został sprzedany za niecałe 20 milionów dolarów.

W obecnym świecie i gospodarce inwestycja, która nie tylko zachowa wartość nabywczą ale i zarobi, ma tą samą cenę wszędzie na świecie i jest anonimowa to inwestycja doskonała!

Ewelina Tobiasz ATT Investments Europe -Ewelina Tobiasz Inwestycje

UDOSTĘPNIJ TEN WPIS

Share on facebook
Share on twitter

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Dowiedz się więcej.