Magia świec cz. II

Kupując świecę należy zwrócić uwagę na to, czy nie posiada uszkodzeń czy pęknięć. Osłabiają one energię świecy. Przed zapaleniem należy świecę oczyścić pod bieżącą wodą lub w ogniu innej świecy.

Można też przetrzeć ją spirytusem. Świece są przedmiotami, które bardzo mocno chłoną energię. Gdy świece leżą w sklepie, przechodzą obok nich różne osoby, z różnymi nastrojami. Zanim przystąpimy do rytuału, należy więc oczyścić świecę z przypadkowo przyciągniętej wcześniej energii. Aby wzmocnić działanie rytuału można natrzeć świecę olejkami eterycznymi.

Jak zapalać świecę

Świece powinny być zapalane za pomocą zapalniczki, lub innej, tzw. pustej świecy. Pusta świeca to taka, której nie obdarzamy żadną intencją. Nie należy do zapalania świec używać zapałek. Zawierają one w sobie siarkę i fosfor – pierwiastki uważane za przyciągające złe moce. Z tego względu lepiej użyć do zapalenia świec zapalniczki lub innej świecy.

Jedna świeca, jedna intencja

Należy pamiętać o tym, że dla jednej świecy możemy użyć tylko jednej intencji. Za każdym razem, gdy chcemy zapalić świecę w jakiejś intencji, należy użyć nowej świecy, chyba że wynika to z konstrukcji rytuału. Czasem jedna świeca zapalana jest wielokrotnie, ale zawsze w tej samej intencji. Zdarza się, że używamy świec w domu, gdy zabraknie prądu. Świeca, która była użyta w ten sposób nie nadaje się już do wykorzystania przy rytuale.

Gaszenie świecy

W większości rytuałów pozostawia się świecę aż do samoistnego wypalenia. Czasem jednak złożone rytuały wymagają zgaszenia i ponownego zapalenia świecy. Wówczas należy zgasić świecę w odpowiedni sposób. Najlepiej użyć do tego celu kapturka do gaszenia świec. Chodzi o odcięcie dopływu tlenu, aby zgasić ogień. Nie należy zdmuchiwać świecy, gdyż uważa się, że wtedy rozdmuchujemy całą energię, która została nagromadzona podczas rytuału. Gaszenie za pomocą zduszenia płomienia wilgotnymi palcami również uważane jest za niepożądane. Uważa się, że wtedy możemy zdusić energię świecy. Dobór odpowiedniej metody gaszenia świecy jest szczególnie istotny w rytuałach trwających kilka dni, gdzie świece są wielokrotnie zapalane i gaszone – wówczas proces gaszenia, nie może osłabiać energii świecy.

Jaki świecznik wybrać

Jeśli chodzi o wybór świecznika, nie ma tu specjalnych wymagań. Wszystko zależy od tego, ile świec jednocześnie chcemy zapalać. W magii miłosnej często zapala się dwie świece jednocześnie, a więc warto wybrać świecznik, który da taką możliwość. Należy zwrócić uwagę na konstrukcję świecznika, aby wosk spływający ze świecy nie narobił szkody, a ogień był dobrze zabezpieczony. W przypadku wyboru szklanego świecznika, warto zwrócić uwagę, aby był wykonany ze szkła żaroodpornego – w przeciwnym wypadku temperatura z rozgrzanej, dopalającej się świecy może spowodować jego pęknięcie.

Ważne zasady przy rytuałach ze świecami:

  • nie używaj świec, aby wyrządzić komuś krzywdę
  • nie używaj świec, aby odegrać się na kimś lub zrewanżować
  • nie używaj świec do manipulowania innymi ludźmi
  • ni używaj świec w imieniu innych osób bez ich wyraźnej zgody, nawet jeśli masz najczystsze intencje

BHP w rytuałach ze świecami

Pamiętaj zawsze o tym, aby palić świece w miejscach, gdzie będzie to bezpieczne – z dala od materiałów łatwopalnych. Zawsze miej pod kontrolą w jaki sposób pali się świeca i czy nie stanowi zagrożenia. Nigdy nie zostawiaj zapalonych świec bez kontroli, gdy jesteś poza domem. Używaj świeczników, które dają świecy stabilne zamocowanie i nie pozwolą na jej przypadkowe przewrócenie lub rozlanie wosku.

Text: Tarot Irmina