DSC_3740 (1)

Magnolie Biznesu -Laureatki

MAŁGORZATA NAROŻNA

Z przyjemnością prezentujemy Państwu sylwetki wyjątkowych Kobiet, które zostały wyróżnione tytułem Magnolii Biznesu w latach 2018-2021. Mamy nadzieję, że będzie to dla Państwa dużą inspiracją. Liczymy również, że zechcecie Państwo zgłaszać swoje Kandydatki w przyszłych edycjach.

Książki są jak towarzystwo, które sobie człowiek dobiera.” powiedział Monteskiusz. Tak jest w kameralnej, autorskiej księgarni FiKa, którą prowadzi  – Małgorzata Narożna – Absolwentka Polskiej Akademii Księgarstwa, słuchaczka studiów podyplomowych na Uniwersytecie Warszawskim na kierunku „Literatura dla dzieci i młodzieży wobec wyzwań nowoczesności”, współtwórczyni księgarni FiKa w Szczecinie, w której na tysiące sposobów promuje literaturę i czytelnictwo.

Członkini zarządu PS IBBY. Mama Martyny, kierująca się myślą „Nie ma rzeczy niemożliwych, są tylko rzeczy i sytuacje mało prawdopodobne”. Uhonorowana Nagrodą za upowszechnianie czytelnictwa w konkursie Polskiej sekcji IBBY w konkursie „Książka Roku 2018”. Zrealizowała wiele projektów animujących i promujących czytelnictwo oraz promujących własną księgarnię przy udziale środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego, m.in „Książka się stroi”, „FiKa – księgarnia przyszłości” , „Książki kupuje się w księgarni – czytam i fikam”, „Książnica fika” „Czyta się”, „Fika filozofuje”, „Fika na języku”.  

W chwili obecnej realizuje projekt marzeń – „Fikamy po Szczecinie” wydając serię przewodników, które opowiadają o Szczecinie ilustracją,  w których narratorem jest sam Czytelnik-Odkrywca. Książki, które nie tylko prezentują miasto, ale są towarzyszem i zachętą do poznawania, odkrywania i doświadczania.

Laureatka plebiscytu Magnolie Biznesu za rok 2018 w kategorii: Sztuka/nauka i kultura

tekst: Małgorzata Narożna

UDOSTĘPNIJ TEN WPIS

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Dowiedz się więcej.