Laura Hołowacz_Ikona Biznesu

Magnolie Biznesu -Laureatki

Laura Hołowacz – lider niestandardowy

Niebawem Grupa CSL – lider usług w zakresie spedycji morskiej i spedycji lądowej, jedna z największych regionalnych agencji celnych, kończy 25 lat! Od samego początku istnienia prezesem grupy jest Laura Hołowacz. Charyzmatyczna, pełna pasji i wiedzy przedsiębiorczyni od lat stawiana jest za symbol tego, jak powinien działać biznes odpowiedzialny społecznie. 

– Moja praca jest moją pasją. Zawsze szukamy nowych rozwiązań, nowych rynków, możliwości rozwoju. Ostatni czas, czas pandemii koronawirusa rozbudził nasze zmysły poszukiwaczy nowych rozwiązań – mówi Prezes Laura Hołowacz. A pasje? – Na te musi być czas. Miłość, rodzina, podróże, żeglarstwo. Pandemia trochę ograniczyła możliwości realizacji pewnych pasji, ale mam nadzieje, że to minie już wkrótce – mówi. 

2020. Trudny rok dla gospodarki, świetny dla Grupy CSL

Rok 2020 był jednym z najtrudniejszych w historii gospodarki. Odwołując się do tego czasu, często bardzo trudno jest mówić i myśleć o nim pozytywnie. Prezes Grupy CSL może jednak – na przekór – trudnej sytuacji gospodarczej, mówić o tym roku jako czasie bogatym w nagrody i wyróżnienia: tytuł Honorowego Ambasadora Szczecina, nagroda od dziennika „Rzeczpospolita” i środowiska TSL czy wreszcie wyróżnienie od szczecińskiej kapituły plebiscytu Magnolie Biznesu. 

  – Każde z wyróżnień jakie otrzymałam osobiście lub jako Grupa CSL, ma dla mnie wielkie znaczenie. To dowód na uznanie ciężkiej pracy, ale i wyraz docenienia tego, że jesteśmy, działamy, kreujemy rozmaite pomysły – mówi Prezes Laura Hołowacz. – CSL ma 25 lat. Moglibyśmy robić to, co robimy i dobrze żyć. Mój zespół jednak ciągle szuka dla siebie nowych przestrzeni, a ja nie chcę być za nimi – dodaje. 

2021. Wiele planów i pomysłów

Czas pandemii kornawirusa dla Grupy CSL był czasem szukania nowych rozwiązań gospodarczych. Okazuje się, że to mógł być czas… kreatywny. – Rozwijamy naszą działalność spedycyjną i działalność agencji celnej. Bardzo dynamicznie rozwija się kierunek brytyjski. Po Brexicie w Europie było ogromne zapotrzebowanie na działalność agencji celnej, która będzie znać przepisy i zasady związane z nowym prawem wysp. Inwestujemy także w suche terminale przeładunkowe. Rozwija się Stara Rzeźnia, która w czasie pandemii delikatnie spowolniła tempo działalności – dodaje Pani Prezes.

A plany prywatne? – Najważniejsze jest zdrowie. Jak jesteśmy zdrowi to możemy działać, pracować i planować. Nie mogę doczekać się podróżowania, bo to pandemia nam zablokowała – mówi Laura Hołowacz. 

UDOSTĘPNIJ TEN WPIS

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Dowiedz się więcej.