Nowy rok, nowe możliwości

Nieubłaganie zbliża się koniec roku. Grudzień – miesiąc porządków, gorączki zakupów. Miesiąc intensywnego życia rodzinnego. Czas świątecznej gonitwy za nie wiadomo czym motywowanej tradycyjnym Hooo, hoo i dźwiękiem dzwoneczków.

Okres z jednej strony magiczny, z drugiej pełen nerwowych chwil i niepewności czy na pewno niczego nie zabraknie na świątecznym stole. Jak co roku

nadchodzi ten szczególnie ważny okres dla większości z nas. Po raz kolejny spotkamy się przy wigilijnym stole ozdobionym tradycyjnymi potrawami i tą szczególną rodzinną niepowtarzalną atmosferą właściwą jedynie dla naszej tradycji. To również okres bardzo wytężonej pracy szczególnie dla Was drogie Panie i chociaż czasami wściekamy się na Was, że kupujecie rzeczy nie służące do niczego (serwetki i takie tam) bez Was i tych właśnie rzeczy nie byłoby magii świąt.

Dla innych z nas to czas wyjazdów, zimowego wypoczynku w górach

Być może podróży do krajów o odmiennym klimacie i kulturze. Część z nas przegląda szafy w poszukiwaniu sylwestrowej garderoby, zamawia terminy u i na ostatnią chwilę poszukuje lokalu na noworoczne szaleństwo. Niezależnie jednak od tego w jaki sposób będziemy spędzać ten czas wszystkich nas łączy fakt, że mija kolejny rok w podróży naszego życia. Kiedy podarujesz sobie chwilę czasu i spojrzysz wstecz zauważysz rok nie zawsze oczekiwanych zmian znacząco jednak wpływających na Twoje życie. Czy zauważasz co zmieniło się na lepsze w Twoim życiu w perspektywie mijającego roku ? Jak zmieniło się Twoje postrzeganie rzeczywistości w tym okresie ? Kto nowy pojawił się w Twoim otoczeniu, a kogo zabrakło ?

Już za kilka tygodni, kiedy opadnie świąteczna gorączka zaczniemy nowy…

oznaczony inaczej okres swojego życia. Zwykle w tym czasie podejmujemy decyzje ważne z punktu widzenia własnej przyszłości. Planujemy zmiany, podejmujemy zobowiązania noworoczne. Z nadzieją na nowe spoglądamy w przyszłość.

Jakie są Twoje oczekiwania związane z Nowym rokiem ? Co chciałbyś zmienić w sobie lub Twoim otoczeniu w Nowym roku ? Jakie relacje nawiązać i jakie zakończyć ?

Cokolwiek jednak postanowisz pamiętaj, że Nowy Rok otwiera nowe możliwości. Skorzystaj z nich w pełni i uśmiechnij się. Wszak idzie nowe!

Piotr Otto Lifeprogress.pl