nuts-2971675_1920

Nowy rok, nowe możliwości

Nieubłaganie zbliża się koniec roku. Grudzień – miesiąc porządków, gorączki zakupów. Miesiąc intensywnego życia rodzinnego. Czas świątecznej gonitwy za nie wiadomo czym motywowanej tradycyjnym Hooo, hoo i dźwiękiem dzwoneczków.

Okres z jednej strony magiczny, z drugiej pełen nerwowych chwil i niepewności czy na pewno niczego nie zabraknie na świątecznym stole. Jak co roku

nadchodzi ten szczególnie ważny okres dla większości z nas. Po raz kolejny spotkamy się przy wigilijnym stole ozdobionym tradycyjnymi potrawami i tą szczególną rodzinną niepowtarzalną atmosferą właściwą jedynie dla naszej tradycji. To również okres bardzo wytężonej pracy szczególnie dla Was drogie Panie i chociaż czasami wściekamy się na Was, że kupujecie rzeczy nie służące do niczego (serwetki i takie tam) bez Was i tych właśnie rzeczy nie byłoby magii świąt.

Dla innych z nas to czas wyjazdów, zimowego wypoczynku w górach

Być może podróży do krajów o odmiennym klimacie i kulturze. Część z nas przegląda szafy w poszukiwaniu sylwestrowej garderoby, zamawia terminy u i na ostatnią chwilę poszukuje lokalu na noworoczne szaleństwo. Niezależnie jednak od tego w jaki sposób będziemy spędzać ten czas wszystkich nas łączy fakt, że mija kolejny rok w podróży naszego życia. Kiedy podarujesz sobie chwilę czasu i spojrzysz wstecz zauważysz rok nie zawsze oczekiwanych zmian znacząco jednak wpływających na Twoje życie. Czy zauważasz co zmieniło się na lepsze w Twoim życiu w perspektywie mijającego roku ? Jak zmieniło się Twoje postrzeganie rzeczywistości w tym okresie ? Kto nowy pojawił się w Twoim otoczeniu, a kogo zabrakło ?

Już za kilka tygodni, kiedy opadnie świąteczna gorączka zaczniemy nowy…

oznaczony inaczej okres swojego życia. Zwykle w tym czasie podejmujemy decyzje ważne z punktu widzenia własnej przyszłości. Planujemy zmiany, podejmujemy zobowiązania noworoczne. Z nadzieją na nowe spoglądamy w przyszłość.

Jakie są Twoje oczekiwania związane z Nowym rokiem ? Co chciałbyś zmienić w sobie lub Twoim otoczeniu w Nowym roku ? Jakie relacje nawiązać i jakie zakończyć ?

Cokolwiek jednak postanowisz pamiętaj, że Nowy Rok otwiera nowe możliwości. Skorzystaj z nich w pełni i uśmiechnij się. Wszak idzie nowe!

Piotr Otto Lifeprogress.pl

UDOSTĘPNIJ TEN WPIS

Share on facebook
Share on twitter

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Dowiedz się więcej.