Woman touching skin or applying cream, isolated

Przełamujemy tabu – Toksyna botulinowa

logo-mediklinikaIstnieje wiele mitów odnośnie „botoksu”. Bardzo łatwo wyrabiamy sobie powierzchowną opinię na podstawie przelotnie usłyszanej rozmowy lub przerysowanego wyglądu celebrytów.

Obecne możliwości Medycyny Estetycznej pozwalające opóźnić oznaki starzenia są chyba najlepszym prezentem dla osób które pragną zatrzymać czas. Najważniejsze aby zachować odpowiedni umiar i trafić w ręce dobrego specjalisty. A ten to nie osoba która spełni każde nasze ‘’urodowe’’ życzenie. Dobry lekarz Medycyny Estetycznej to ten który poza doświadczeniem i precyzją odmłodzi twarz  zachowując nasze naturalne piękno, nie niszcząc zupełnie mapy doświadczeń, która z czasem  samoczynnie rzeźbi się  na twarzach.

Zatem dla kogo?

Jest Idealna  dla osób, które chcą pozbyć się zmarszczek mimicznych. Są to zmarszczki, które występują często już u bardzo młodych osób, ponieważ związane są z żywą mimiką twarzy.

Jak wygląda zabieg?

Zabieg  nie wymaga specjalnego przygotowania ze strony pacjenta. Specjalista w czasie konsultacji przeprowadza dokładny wywiad, precyzyjnie określa ilość oraz miejsce podania Toksyny Botulinowej, dostosowując je do indywidualnych oczekiwań. Roztwór preparatu jest zawsze przygotowywany bezpośrednio przy pacjencie tuż przed jego podaniem. Lekarz dezynfekuje skórę i używając małej strzykawki tzw. „insulinówki” aplikuje  preparat. Zabieg trwa od 5 do 15 minut w zależności od jego rodzaju. Okolica zabiegowa, przed każdym wprowadzeniem preparatu, jest schładzania specjalnym preparatem chłodzącym, zwiększającym komfort pacjenta w trakcie zabiegu. Na prośbę pacjenta może być również stosowany miejscowo maść znieczulająca.

Efekty?

Pierwsze efekty są widoczne juz po kilku dniach. Docelowy efekt zabiegu pojawia się pomiędzy 10 a 14 dniem po zastosowaniu preparatu, utrzymując się w zależności od indywidualnych predyzpozycji skóry od 3 miesięcy do pół roku. Po tym czasie zabieg można powtórzyć. Niejednokrotnie uporczywe zmarszczki ulegają spłyceniu. Jest to wynik dodatkowego działania toksyny, polegający na tym, że kiedy  nie wykonujemy ruchów marszczących czoło czy ruchów odpowiedzialnych za “kurze łapki” skóra odpoczywa, więc po ustaniu działania toksyny i tak wygląda młodziej.

Inwestujemy w ten sposób w przyszłość dając skórze nawet do pół roku odpoczynku.

Czy istnieje ryzyko powikłań? 

Zabieg z zastosowaniem Toksyny Botulinowej jest bezpieczny. Powikłania spowodowane niekontrolowaną dyfuzją preparatu występują niezmiernie rzadko. Pacjenci są kontrolowani po ok. 2 tygodniach po zabiegu i ponownie po ok. 3 miesiącach – kiedy efekt stopniowo ustępuje.
Toksyna Botulinowa typu A nie tylko wygładza zmarszczki, choć to zastosowanie jest najbliższe.  Leczenie nadpotliwości, migreny, Bruksizmu, ‘’gummy smile’’ to również lecznicze zastosowanie tego bezpiecznego i sprawdzonego preparatu.

 Mediklinika

FB Mediklinika

DSC_8837

UDOSTĘPNIJ TEN WPIS

Share on facebook
Share on twitter

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Dowiedz się więcej.