sunset-3081958_1920

Rodzino, wspieraj się!

Miałam ostatnio okazję przeczytać w jednym z czasopism niezwykle ciekawy i inspirujący tekst o niezwykle ciekawej i inspirującej Kobiecie.

Bardzo wpływowa miliarderka, mentorka Marka Zuckerberga (tak, tego od Facebooka).która jest oprócz tego świetnie zorganizowaną matką. O kim mowa? O Sheryl Sandberg.

Dlaczego postanowiłam o tym napisać? Ponieważ, pomimo tego blichtru, wielkich biznesów, jeszcze większych pieniędzy, Sheryl Sandberg borykała się i boryka z tymi samymi kłopotami dnia codziennego, co każda z nas.

Przez lata musiała udowadniać, jako Kobieta, że jest specjalistą w swojej dziedzinie. Bywała dyskryminowana ze względu na płeć. Ale wiecie, co? Nie poddawała się.

Na każdym etapie stawia sobie cele, które z powodzeniem osiąga. Ot, choćby pierwszy z brzegu. Postanowiła, że będzie codziennie kończyła pracę o stałej porze, by móc spędzać jeszcze popołudnie z dziećmi. Bywało, że wracała potem na chwilę do swoich zajęć, ale potrafiła trzymać się swoich zasad.

Ile z nas obiecuje sobie, że „dzisiaj skończę pracę wcześniej, by móc spędzić czas z rodziną”? Ilu z nas udaje się w tym wytrwać? Warto

zastanowić się nad tym, że skoro nie potrafię zrealizować takiego postanowienia (celu), jak mogę realizować większe zamierzenia…?

Sheryl Sandberg powiedziała jeszcze jedną, bardzo istotną rzecz, która mocno utkwiła w mojej głowie, bo się z nią zgadzam. Sukces kobiety w dużej mierze zależy od tego, kogo poślubi. Stąd tytuł mojej publikacji. Bez wsparcia i wiary drugiej połowy ciężko kobiecie realizować swoje cele i pasje. Dlatego:

  • Szanujmy się wzajemnie
  • Dzielmy obowiązki domowe
  • Dzielmy się opieką nad dziećmi
  • Wierzmy w siebie wzajemnie 😉

W 2015 roku nagle zmarł mąż Sheryl Sandberg, ten który zawsze był dla niej wielkim wsparciem. Nie poddała się jednak, pokazała, że można sobie poradzić w karierze, mimo wielkiej, osobistej traumy.

Zachęcam do zapoznania się z sylwetką tej nieprzeciętnej Kobiety. Niech będzie dowodem na to, że praca z pasją, konsekwencja i determinacja mogą nas daleko zaprowadzić – bez względu na płeć 😉

Życzę nam tego, Drogie Czytelniczki!

I na zakończenie jeden z cytatów Sandberg:

Swój humanizm, rozumiany jako wolę do życia i zdolność miłości – odnajdujemy w naszych relacjach z innymi. Dlatego bądź wsparciem dla rodziny i przyjaciół. I mam na myśli: naprawdę bądź, osobiście, a nie tylko w wiadomości albo przez emotikon serca.”

Text: Moje Flow- coaching/szkolenia – Anita Gałek

UDOSTĘPNIJ TEN WPIS

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Dowiedz się więcej.