Stało się , przyszła jesień ! Dni stały się krótsze, jest chłodniej. Do przeszłości najeżą już pogodne, letnie dni  które pozostawiły w nas wspomnienia pięknych chwil odciśnięte w nas jak ślady stóp na piaszczystej plaży. Z pewnością  jeszcze pamiętasz zapach wiatru znad morza, obraz bawiących się dzieci i gorący piasek pod stopami. To świetnie, jednak nawet najpiękniejsze chwile pozostaną kiedyś jedynie wspomnieniami.Obraz może zawierać: tekst

Jesień jest szczególnym okresem w otaczającym nas świece. To czas kiedy w szczególny sposób zauważamy przemijanie. Przyroda w całej swojej okazałości przypomina nam, że wszystko ma swój niezmienny cykl życia.  Wszystko co nas spotyka przychodzi  w najwłaściwszym  momencie i nieuchronnie przemija.

Miesiąc październik jest szczególnym okresem w roku. To czas kiedy znikają wszelkie ślady lata. Dłuższe wieczory skłaniają do zadumy, wyciągania wniosków. Już za kilka tygodni po raz kolejny spotkamy się przy grobach osób bliższych lub dalszych naszemu sercu . Szczególny czas kiedy mamy okazję spotkać się z rodziną i powspominać osoby, które przeszły na drugą stronę czasu.

Cenne chwile dla każdego z nas. Czas spędzony z osobami, których już nie ma wokół nas. Nie tylko tych, które odeszły w nicość, ale i tych z którymi nasze drogi życia zetknęły się jedynie na czas potrzebny do zdobycia nowych doświadczeń.

Dlatego warto jest docenić obecność w naszym życiu osób, których droga życia przebiegła inaczej. Skorzystać w pełni z doświadczeń  jakie przyniosła ich obecność i choć nie każdy z nich wniósł do naszego życia pozytywne doświadczenia,  każde z nich wzbogaciło nas o wiedzę, która pozwoli nam uniknąć ponownych błędów w przyszłości.  To bardzo cenna wiedza, która stanowi o tym kim jesteś dzisiaj. Ponieważ jesteś wyjątkowym zbiorem własnych, niepowtarzalnych doświadczeń. Dzięki własnym doświadczeniom codziennie zbierasz skarby do swojego kuferka doświadczeń.

Dlatego pozwól  sobie na to by być tak po prostu. Pozwól sobie śmiać się i płakać wtedy kiedy tego pragniesz. Pozwól sobie i innym przychodzić i odchodzić kiedy tylko zechcą. Witaj chwile, jak gości w  domu Twojego  życia, z ciekawością dziecka i mądrością rodzica.

Wszak to ulotne chwile, które z czasem zatrze wiatr. Pozostaną po nich jedynie doświadczenia. Do Ciebie należy decyzja, które z nich zechcesz zachować w sercu, a które zatrzeć jak ślady na piasku.

 

Potr Otto Lifeprogress.pl