dzieci

Ubezpieczenie dzieci

Witam Cię droga czytelniczko w kolejnym artykule, który chciałabym poświęcić przybliżeniu możliwości ubezpieczenia naszych najmłodszych członków rodziny czyli dzieci. Każdemu zależy by jego dziecko było silne, zdrowe i miało zapewniony lepszy start w przyszłość niż my sami i jednocześnie szybki dostęp do lekarzy, rehabilitacji czy leczenia na światowym poziomie. Możliwości jest kilka:

Ubezpieczenie szkolne NNW

Ubezpieczenie szkolne NNW – polisa obejmuje ochroną dzieci zarówno uczęszczające do żłobka, jak i uczniów szkół podstawowych, ponadpodstawowych oraz wyższych. Ochrona w polisie trwa całą dobę i przez cały rok, bez względu na to, czy dziecko doznało wypadku w szkole, w domu, na podwórku czy podczas wyjazdu. Polisa chroni tylko w przypadku nieszczęśliwego wypadku i nie obejmuje nagłego zachorowania. Wykupimy ją na 12 m-cy i opłacimy jednorazową składką zależną od wysokości sumy ubezpieczenia.

Ubezpieczenie chorobowo-wypadkowe

Ubezpieczenie chorobowo-wypadkowe chroni Twoje dziecko w razie wypadków i poważnego zachorowania. Działa w domu, szkole, na wakacjach; nie wyklucza uprawiania sportów jak piłka nożna, siatkówka, jazda konna czy pływanie; niektóre polisy zabezpieczą też dziecko w przypadku trwałego inwalidztwa spowodowanego nieszczęśliwym wypadkiem, a w razie cyberprzemocy zapewnią odpowiednie wsparcie. Taka polisa stanowi kompleksowe zabezpieczenie dziecka. Warto zwrócić uwagę na znaczenie poważnego zachorowania – pod tym pojęciem w TU mogą wystąpić różne definicje. Warto by był to możliwe szeroki katalog chorób i obejmował choroby jak cukrzyca typu I, operacja zastawki serca, utrata słuchu, reumatoidalne zapalenie stawów, nowotwór złośliwy czy przewlekłą niewydolność oddechową.

Zabezpieczenie przyszłości dziecka

Zabezpieczenie przyszłości dziecka – to plan na gromadzenie środków finansowych dla dziecka, które pomogą mu zrobić pierwszy krok w dorosłość. Składka miesięczna (zależna od sumy jaką chcemy odłożyć) w ustalonej z TU wysokości jest odkładana na konto ubezpieczeniowe, a po zakończeniu umowy zostaje ona w całości wypłacana dziecku. Ochroną ubezpieczeniową objęty jest rodzic i w razie jego śmierci TU może wypłacać dziecku tzw. rentę albo opłacać składki do końca trwania umowy; Rozwiązanie przeznaczone jest na dowolny cel – po otrzymaniu środków to dziecko decyduje na co je przeznaczy.

Ubezpieczenie kosztów leczenia za granicą

Ubezpieczenie kosztów leczenia za granicą – takie ubezpieczenie zapewnia pokrycie kosztów leczenia (na całym świece poza Polską) nowotworów złośliwych także w stadium przedinwazyjnym, ciężkiej dysplazji przed nowotworowej, wymiany lub naprawy zastawek serca, operacji pomostowania tętnic wieńcowych, operacji neurochirurgicznych przeszczepienia narządów od żywego dawcy oraz przeszczepienia szpiku kostnego. Takie ubezpieczenie w porównaniu do kosztów leczenia w Polsce (nie wszystkie schorzenia są
refundowane przez NFZ) jest tańsze niż 1-razowa wizyta u lekarza specjalisty. Więcej informacji dowiesz się podczas naszego spotkania. Zapraszam na kawę.

Katarzyna Rostrygin Ubezpieczenia

UDOSTĘPNIJ TEN WPIS

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Dowiedz się więcej.