protection-g377349582_1280

Ubezpieczenie od raka – Onkopolisa

Witam Cię droga czytelniczko w kolejnym artykule na temat ubezpieczeń na życie. Dzisiaj przybliżę Ci temat polisy, która pokryje koszty badań diagnostycznych, terapii, hospitalizacji, leków i rehabilitacji w przypadku zachorowania przez Ciebie na choroby onkologiczne. Uchroni ono Ciebie i Twoich najbliższych przed wysokimi kosztami leczenia.

Na stronie Fundacji Onkologicznej Alivia możemy przeczytać, że „w Polsce nie ma prywatnych ośrodków, które w sposób kompleksowy prowadzą terapie onkologiczne. Prywatna przychodnia nie zapewni nam również dostępu do drogich leków antynowotworowych. Dlaczego tak się dzieje? „Onkologia to dziedzina bardzo droga” dlatego też wydatki na leczenie onkologiczne w naszym kraju są najniższe w Europie. NFZ nie refunduje większości terapii onkologicznych dostępnych na Świecie. Spójrz na tabelę.

nowotwórZarejestrowane lekiLeki refundowane przez NFZLeki z ograniczoną refundacją NFZLeki z brakiem refundacji NFZ
płuca251159
piersi18459
okrężnicy9207
jajnika5032
trzustki2011
* opracowanie na pdst. strony oncoindex.org 24.02.2023

Wykupując taką polisę powinniśmy zwrócić uwagę na kilka rzeczy:

  1. Wypłata świadczenia – polisa powinna zapewniać wypłatę (optymalnie 100%) sumy ubezpieczenia w przypadku rozpoznania nowotworu złośliwego oraz wypłatę (określonego procenta sumy ubezpieczenia) w sytuacji rozpoznania raka w stadium przedinwazyjnym (in situ).
  2. Zakres ubezpieczenia – czy TU w przypadku diagnozy wypłaci tylko pieniądze czy też będzie Ci przysługiwać jakaś pomoc w postaci assistance medycznego, który obejmuje m.in. konsultacje medyczne, drugą opinię medyczną, opiekę psychologa czy pomoc domową
  3. Czy przysługujące Ci świadczenie wypłacone będzie jednorazowo czy miesięcznie?
  4. Jakie typy nowotworów obejmuje polisa – nie każda zapewnia świadczenie w przypadku nowotworów w stadium in-situ i nie w każdym typie nowotworu.
  5. Kto może zawszeć taką umowę – najczęściej osoba pełnoletnia do określonego przez TU wieku; osoby chore na raka już się nie ubezpieczą
  6. Wykluczenia, czyli sytuacje, gdy ubezpieczyciel na wypłaci świadczenia – może to mieć miejsce w przypadku wykrycia raka wraz z HIV; gdy zostanie wykryty w okresie karencji; czy też nieprzestrzegania zaleceń lekarskich.
  7. Czy polisa obejmuje leczenie tylko w Polsce czy na całym świecie.

Wysokość składki uzależniona będzie od wieku, stanu zdrowia ubezpieczonego, od wysokości sumy ubezpieczenia i zakresu polisy. Po więcej informacji zapraszam do kontaktu.

W moim kolejnym artykule dowiesz się jak dobrze zabezpieczyć życie, zdrowie i przyszłość swojego dziecka.

Katarzyna Rostrygin Ubezpieczenia

UDOSTĘPNIJ TEN WPIS

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Dowiedz się więcej.