belly-3186730_1920

Urodziłam, kocham, dbam. O siebie także!

Urodziłam, kocham, dbam. O siebie także!

W codziennej praktyce spotykamy się z wieloma Mamami, które oddane swojemu ukochanemu potomstwu, chciałyby zadbać o wygląd swojego ciała i powrócić do wyglądu brzucha czy piersi sprzed ciąży. Pytają zatem czy to w ogóle możliwe?

Po narodzinach potomstwa wiele Pań boryka się z licznymi dolegliwościami. W zależności od tego, czy rodziły siłami natury, czy też wykonywane było cesarskie cięcie – pojawiają się niedogodności utrudniające codzienne funkcjonowanie. Najczęstszymi problemami są sfery okolic intymnych, narządów rodnych oraz brzucha i piersi. Problemy te związane są zarówno z zaburzeniami funkcjonowania, np. odczucia bólowe związane z blizną krocza, jak też z kwestiami wizualnymi, np. rozciągnięta skóra brzucha, która pomimo ćwiczeń nie powróci już do pierwotnego kształtu.

Powrót do wyglądu sprzed ciąży nie jest możliwy w 100%, chociażby ze względu na zachodzące w ciele zmiany hormonalne wpływające na wygląd, ale można przywrócić Pacjentkom komfort estetyczny i wizualny. Dlatego też nowoczesna medycyna tworzy coraz to wygodniejsze i bezpieczniejsze zestawy procedur, dzięki którym można w trakcie jednego zabiegu zoperować kilka okolic. Do takiego typu zabiegów należy „Mommy makeover”, czyli Przemiana Mamy. W standardowy zakres zabiegu Mommy Makover wchodzi rewitalizacja poporodowa – plastyka krocza, plastyka pochwy, plastyka blizny po cesarskim cięciu lub plastyka blizny krocza oraz liposukcja mała brzucha. Zakres może być jednak ustalony indywidualnie podczas konsultacji lekarskiej. Indywidualne podejście jest tutaj kluczowe ze względu na różne potrzeby – np. liposukcja zamiast plastyki brzucha, czy też implanty piersi zamiast ich redukcji.

Ważnym aspektem jest jednoczasowość – wszystkie procedury odbywają się w trakcie jednego zabiegu, więc rekonwalescencja, a tym samym powrót do codziennych wyzwań odbywa się tylko raz. Efekt za to jest całościowy, a wszelkie dolegliwości – bólowe lub wizualne – rozwiązywane są kompleksowo.

Dom Lekarski

https://domlekarski.pl/zabiegi/mommy-makover/

UDOSTĘPNIJ TEN WPIS

Share on facebook
Share on twitter

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Dowiedz się więcej.