grimace-388987_1280

W mojej głowie chaos…czy brak endorfin?

Wszystko się rusza, zmienia, kotłuje, masz wrażenie chaosu. Całkowita konstelacja gwiazd w głowie. Patrzysz na siebie i zastanawiasz się kiedy Cię tam zawiozą. Przecież w naszym świecie nie możesz być choćby trochę inny. Musisz iść szlakami które są przetarte, trzymać się norm i zasad inaczej wypadasz z gry. Wypadasz z obiegu. Przestajesz być zdrowy.

 Choroba psychiczna jak i każda inna nie wybiera. Nie ominiesz jej będąc ugodowym, nie ominiesz będąc sympatycznym, będąc dobrym też nie. Ominiesz tylko wtedy, gdy na Ciebie nie spadnie.

 Jednak nie o chorobach tu chciałam…a o tych, którzy są zdrowi a wmawiają sobie chorobę.

Co można sobie wmówić?

 WSZYSTKO

 Trzeba karmić się codziennie małymi dawkami szczęścia: dla jednych wystarcza kostka czekolady, ale innym potrzeba czegoś więcej. O ile nie ranimy innych skłaniajmy się ku robieniu sobie, co dzień małych przyjemności. Wszystko, co sprawia, że wytwarzają się w naszym ciele endorfiny pozwala nam łatwiej przeżyć dzień. Nie tworzymy wtedy sztucznych problemów, których nie ma.

Jak wiadomo endorfiny wytwarzają się, gdy uprawiamy sex, uprawiamy sport, gramy w gry, które wymagają wysiłku fizycznego. Szczęśliwsi stajemy się wtedy, gdy uda nam się wygrać, gdy uda nam się pomóc.

Zmienny prysznic – ciepło -zimny sprawia, że dotlenia się nam mózg. Samopoczucie potem jest o wiele lepsze.

Jeśli tylko lubimy owsiankę jedzmy jej dużo na śniadanie. Wraz z owocami sprawi, że humor nam się polepszy. Ma zbawienny wpływ na nasz organizm.

Po paru ćwiczeniach, cudownym prysznicu i dobrym śniadaniu otwórz szafę i zmieszaj ze sobą trochę kolorów. Nie musisz codziennie chodzić ubrany na czarno. Na taki kolor niestety zawsze znajdzie się w życiu miejsce. Może nie przesadzać z nim bez powodu? Kolory dodają optymizmu.

Na drugie śniadanie warto spożyć coś, co będzie zawierało magnez, witaminę B i kwasy tłuszczowe Omega 3. To takie nasze naturalne antydepresanty. Po nich szklanka zawsze wydaje nam się do połowy pełna. A co się dzieje, gdy zamiast tego zjemy kebaba? Czujemy się ociężale. Nasz organizm zatrzymuje wodę i wpadamy w ogromny dół i chaos. Mimo, że w momencie jedzenia czujemy się dobrze później od razu czujemy się ciężko. A podczas jedzenia produktów z dobrymi w.w substancjami czujemy się dobrze i podczas i po skonsumowaniu posiłku.

Co zawiera takie substancje: przede wszystkim banany i ryby.

W pracy często nie mamy na nic czasu, ale za to po tak rozpoczętym dniu będziemy mieli siłę na dużą ilość obowiązków. Po ośmiu godzinach warto zrobić znów coś dla siebie. Tutaj pojawia się chwila na relax. Odprężająca muzyka, spotkanie z przyjaciółmi, kino, spacer po parku…albo po prostu chwila dla samego siebie…sam na sam..

Wieczorem można uprawiać różne rodzaje aktywności. Ja zachęcam do tańca i sexu. Nic tak nie poprawia nastroju jak cudowne zakończenie wieczoru. Te dwie aktywności sprawią, że zaśniemy z takim nastawieniem, że nawet piejący rano kogut albo nieznośny dzwonek w telefonie nie będzie wydawał się aż tak straszny. Przecież rano przed wami kolejny wspaniały dzień.

Spróbujcie tego wszystkiego nim wmówicie sobie ,że coś jest z wami nie tak.

Pola Szarwiło – Węgielska

UDOSTĘPNIJ TEN WPIS

Share on facebook
Share on twitter

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Dowiedz się więcej.