photostudio_1529959074990

Wizyta u dietetyka

Witam Moje Drogie Czytelniczki Kobietowo.pl,

Dzisiejszy temat mojego artykułu postanowiłam poświecić tematowi dla mnie bardzo bliskiemu, a mianowicie jak powinna wyglądać pierwsza wizyta u dietetyka, czego powinniście Wy jako pacjenci, klienci się spodziewać.

Wydawać by się mogło, po co taki temat. Wchodzę , Pani waży, ułoży jadłospis, coś podpowie, czegoś zabroni jeść i tyle. Otóż nie.

Jest kilka ważnych kwestii aby pomiędzy dietetykiem a pacjentem zaiskrzyła tzw. chemia i żebyś do mnie wrócił Drogi Pacjencie.

…pamiętaj o tym, iż jesteś moim partnerem do spokojnej, ale bardzo potrzebnej rozmowy, której celem jest zebranie jak największej ilości informacji w potrzebnym mi temacie celem udzielenia Tobie właściwej pomocy…”

Przede wszystkim :

  • Moim zadaniem jest skupić się na Tobie, na Twojej osobie, a nie tylko na diecie. Takie całościowe, holistyczne podejście umożliwi poznanie Twoich nawyków żywieniowych, pozwoli poznać problemy niekoniecznie związane z samym jedzeniem, ale mające wpływ na Twój sposób odżywiania,
  • Zgłaszając się na wizytę – co i tak jest dla Ciebie często bardzo trudnym krokiem – pamiętaj o tym, iż jesteś moim partnerem do spokojnej, ale bardzo potrzebnej rozmowy, której celem jest zebranie jak największej ilości informacji w potrzebnym mi temacie celem udzielenia Tobie właściwej pomocy,
  • Razem ustalimy realne cele, zbudujemy plan, który pozwoli Tobie na wypełnienie zalecanych założeń. Oznacza to jedno: nie będę narzucać żadnych celów na siłę,
  • Z chęcią poznam Twój punkt widzenia , bo na pewno jakiś pomysł na swoją osobę masz,
  • Nie zapomnij o podstawowych badaniach, które są bardzo pomocne w mojej pracy dla Twojego lepszego ja…,
  • Dzienniczek żywieniowy to fajna sprawa, pozwala Tobie poprzez regularność wpisywania uświadomić sobie, ile tak naprawdę jesz i uczy regularności, z którą teraz nie będziesz teraz się rozstawać.

Drogi Pacjencie, jak widzisz wizyta u mnie niczym złym nie grozi.

Moim jedynym celem jest pomoc Twojej osobie w uzyskaniu lepszego samopoczucia, akceptacji kilku założeń, które pomogą się Tobie zbliżyć do określonych celów. Twoja wizyta to nie tylko sucha gadka, pogadanka.

Z gabinetu dietetyka, doradcy żywieniowego powinieneś wynieść wiedzę w tematyce żywieniowej, ukierunkowane na problemy Twoje. Powinieneś poznać sposoby ich rozwiązywania w inny sposób niż jedzeniem oraz nauczyć się realizować w życiu codziennym podstawowe zasady gwarantujące Twoją wygraną w ustalonym celu.

Tego wszystkiego oczekuj od osoby lub poradni,  do której się udajesz.

Mgr inż. Jmg-dietetyk Joanna Głuszyk , instruktor Nordic Walking

UDOSTĘPNIJ TEN WPIS

Share on facebook
Share on twitter

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Dowiedz się więcej.