Co się tutaj dzieje, czyli luty 2018 w Szczecinie….

Co się tutaj dzieje, czyli luty 2018 w Szczecinie….

Witajcie, przed nami najkrótszy miesiąc w roku! Nie oznacza to jednak, że w Naszym kochanym Szczecinie będzie mniej ciekawych propozycji  i okazji na spędzenie wolnego czasu z najbliższymi. Mam dla Was kilka ciekawych propozycji, które w sposób bardzo subiektywny przygotowałam  na najbliższe 28 dni. Mam nadzieję, że każdy znajdzie dla siebie coś interesującego.  J

02.02.2018 roku – odbędzie się koncert legendarnego zespołu rockowego TSA . Gratka dla  fanów  zespołu , którzy na koncercie będą mogli usłyszeć stare kawałki i przenieść  się do czasów, w których Rock kojarzył się z  wyrazistym przekazem słownym  oraz alternatywną i niepokorną muzyką .

Gdzie? DK Słowianin, ul. Korzeniowskiego 7, Szczecin ,start : godz.19:00 , bilety w cenie 50 zł

04.02.2018 roku – „ Rosyjski balet  klasyczny . Jezioro Łabędzie . Klasyka i lód” Propozycja dla  miłośników baletu klasycznego i łyżwiarstwa figurowego. Na jednym przedstawieniu będzie można zobaczyć połączenie baletu klasycznego i jazdy figurowej na lodzie. Jezioro Łabędzie i Dziadek do Orzechów – dzieła Piotra Czajkowskiego w połączeniu z nowatorskimi elementami w wykonaniu baletu rosyjskiego pod kierownictwem Hassana Usmanowa. Zapowiada się ciekawe widowisko!

Gdzie? Netto Arena , start: godz. 19:00 , bilety w cenie 90/170 zł

05.02.2018 roku -„ Filharmonia Dowcipu i Waldemar Malicki- klasyka z fortepianem plus”. Według zapewnień organizatorów , podczas koncertu usłyszymy największe hity muzyki poważnej pod batutą Bernarda Chmielarza, który dzięki nowoczesnej aranżacji wywróci klasykę „ do góry nogami” przez co zabrzmi ona bardziej współcześnie i energetycznie. Show obfitujące w akcenty muzyczne, które w  zabawny sposób przeplatają się z  kwestiami  politycznymi  i obyczajowymi.

Gdzie? Filharmonia Mieczysława Karłowicza w Szczecinie, start: 17:30 i 19:00, cena biletów 100/160zł.

10.02.2018 roku- „ Polska Noc Kabaretowa 2018- Zabawa Stulecia- Świętujemy 100-lecie Niepodległości” . To świetna propozycja dla tych, którzy ostatnią sobotę karnawału  chcą świętować na wesoło. Na scenie takie kabarety jak: Kabaret Moralnego Niepokoju, Marcin Daniec, Ireneusz Krosny, Kabaret Skeczów Meczących, Kabaret Nowaki oraz Igor Kwiatkowski.

Gdzie? Netto Arena, start: godz. 20:00, bilety w cenie 75/200 zł.

11.02.2018 roku – Najnowsza sztuka Jakuba Przebindowskiego : „ Lunch o północy” . To opowieść  o tym co nas bawi, podnieca i intryguje. Historia małżeństwa, które w szesnastą rocznicę ślubu zaprasza pod swój dach ludzi poznanych przez  portal internetowy. Spotkanie staje się pretekstem do rozmów o głęboko skrywanych w podświadomości  bohaterów, intrygujących tematach o związkach, miłości , sexie i marzeniach. W rolach głównych zobaczymy :  Joannę Kurowską, Piotra Gąsowskiego, Pawła Królikowskiego oraz  Annę Oberc.

Gdzie? Teatr Pleciuga, start: godzina 16: 00 i 19:00, bilety w cenie 110,00 zł .

11.02.2018 roku –  Ja Kobieta (nie) idealna Warsztaty Kobiecego Wizerunku”  żeli chcesz… dobrze czuć się w swojej skórze, dowiedzieć się jakie kolory pasują do Ciebie- te warsztaty są dla Ciebie, poznać tajniki szybkiego, codziennego makijażu- te warsztaty są dla Ciebie. Jeżeli czujesz, że musisz zmienić coś w swoim życiu i zyskać pewność siebie-te warsztaty są dla Ciebie! Już dziś zarezerwuj swój CENNY CZAS tylko dla Siebie i spotkaj się ze Specjalistami, którzy pomogą Ci zadbać o Twój kobiecy wizerunek.

11.02.2018 roku-  Symphonica 2 Rock of Poland!!!   To wyjątkowy koncert , na którym usłyszymy polską muzyk rockową z lat 80- tych w wykonaniu Małgorzaty Ostrowskiej, Damiana Ukeje, Ernesta Staniaszka i Sylwii Lorens z towarzyszeniem orkiestry Filharmonii Futura. Podczas koncertu obejrzymy wizualizacje dzięki którym będziemy mogli przenieść się w klimat panujący w tamtych latach. Scenariusz , reżyseria i aranżacje utworów Mikołaj Blajda. Produkcja Sylwia Lorens.

Gdzie? Filharmonia Mieczysława Karłowicza w Szczecinie , start: godzina 16:00 ( bilety  60/100 zł)  oraz godzina 19:00 ( bilety w cenie 80/120 zł)

13.02.2018 roku – Koncert Michała Szpaka z udziałem jego siostry Marleny Szpak, która jest śpiewaczką operową. Na tym wyjątkowym koncercie z pewnością nie zabraknie takich hitów:  „ Real Hero”, „ Color of Your Life” czy „ Don’t Poison Your Heart”.

Gdzie? Filharmonia Mieczysława Karłowicza w Szczecinie , start: godz. 20:00, cena biletów 70/125 zł.

14.02.2018roku – zapraszam na wyjątkowy, walentynkowy  wieczór w towarzystwie Sylwii Grzeszczak-jednej z najbardziej utalentowanych , wybitnych polskich wokalistek, kompozytorki i autorki tekstów . Podczas wieczoru  organizator zapewni mnóstwo dodatkowych atrakcji takich jak konkursy dla zakochanych , w których będzie można wygrać wiele atrakcyjnych nagród.

Gdzie? Netto Arena, start: godzina 19:00, bilety w cenie 40/100 zł.

14.02.2018 roku- „ Koncert dla jeszcze niezakochanych” to świetna alternatywa na walentynowy wieczór, dla tych którzy jeszcze nie znaleźli swojej drugiej połówki… Podczas wyjątkowego koncertu usłyszymy piosenki z repertuaru Ewy Bem, Hanny Banaszak i Marka Grechuty w wykonaniu min.:  Guimaraes String Quartet ( kwartet smyczkowy z Portugalii) oraz  pochodzącego ze Szczecina Duetu Jackpot w składzie:  Katarzyna Buja- śpiew i Maciej Kazuba- gitara elektryczna. W cenie biletu lampka szampana J

Gdzie ? Lulu Club, start: godzina 19:00, bilety w cenie 30/40 zł.

15.02.2018 roku- „ Ciao, Ciao Bambina” –  koncert dla wszystkich tych, którym nogi same chodzą i dusza śpiewa przy włoskich melodiach! 80 minut z  najsłynniejszymi  włoskimi szlagierami w autorskiej interpretacji musicalowego aktora z Rzymu takimi jak: ”L’Italiano”, „Azzurro”, „Marina”, ”O’sole mio”, ”Love in Portofino”, ”Volare”, „Mamma”, „That’s amore”, „Mambo Italiano”,”Quando, quando quando”, „Buonasera Signorina”, „Arrivederci Roma”, „Ciao, Ciao Bambina” czy ”Nie płacz kiedy odjadę”.

Gdzie? Lulu Club, start: 19:00, bilety w cenie 59/69 zł.

18.02.2018 roku– Grzegorz Halama- „Długo i szczęśliwie”. To nowy program , w którym autor w charakterystyczny dla siebie sposób podzieli się z widzami swoimi obserwacjami dotyczącymi  życia codziennego.

Gdzie? Klub Hormon, start: godzina 19:00, cena biletów 35 zł.

19.02.2018 roku Kino Kobiet w Kino Helios Krzywoustego.  Zabierz przyjaciółkę, siostrę, mamę, teściową, synową i baw się razem z ami. Dobra zabawa gwarantowana. Na ekranach „Plan B”.

20.02.2018 roku– zapraszam na koncert zespołu Perfect, który od 1980 roku jest w czołówce najpopularniejszych polskich zespołów grających muzykę rockową. Kto z nas nie zna takich hitów jak: „  Nie płacz Ewka”, „Chcemy być sobą”, czy „ Autobiografii” ? Jestem przekonana, że nie zabraknie ich na koncercie, jak i wielu innych równie znanych piosenek Perfectu. Powiadomcie o wydarzeniu rodziców, przyjaciół  zabierzcie ze sobą dzieci gdyż każdy z nich, bez względu na wiek, znajdzie coś dla siebie. Dla jednych będzie to możliwość powspominania „starych dobrych czasów”, dla drugich okazja poznania zespołu, którego muzyka i teksty  miały realny wpływ na kształtowanie wrażliwości muzycznej i światopoglądów ich rodziców tak różnej od tej,  która jest wszechobecna dzisiaj…

Gdzie? Filharmonia Mieczysława Karłowicza , start: 20:00, bilety w cenie 90/150 zł.

21-02-2018 roku, godz, 18:0 Kino Kobiet w Kino Helios Outlet przy ul. Struga.  Zabierz przyjaciółkę, siostrę, mamę, teściową, synową i baw

się razem z ami. Dobra zabawa gwarantowana. Na ekranach „Plan B”.

22-02-2018 roku, godz, 18:00  Kobietowo.pl wraz z CH Ster zapraszają na spotkania Kobiecym Okiem w Sterze. Kontynuacja niezwykle popularnych warsztatów dla Kobiet, które okazały się być wielkim sukcesem w 2017r. Wystartowałyśmy w 2018! Zapraszamy tradycyjnie w każdy ostatni czwartek miesiąca. Wstęp wolny!

22.02.2018 roku – ” Zalewski śpiewa Niemena” . Koncert zapowiadający premierę płyty i trasy koncertowej Krzysztofa Zalewskiego, na  którym zaprezentuje kultowe piosenki Czesława Niemena w nowej odsłonie.

Gdzie? Filharmonia Mieczysława Karłowicza w Szczecinie, start: 19:00, cena biletów 79/129 zł.

23.02.2016 roku- Pożegnalny koncert Marówy – basisty szczecińskiego zespołu Curcuma.

Jego bas był jednym z najmocniejszych punktów zespołu. Pożegnajmy go godnie – z goździkiem w lewej i butelce koniaku w prawej! Zapraszamy Was na ten wyjątkowy koncert. Zespół zaprezentuje na nim stare i najnowsze utwory.

Gdzie? Free Blues Club, , al. Powstańców Wlkp. 20, Szczecin, start: 21:00, cena biletów 15 zł.

Pozdrawiam Wszystkich bardzo serdecznie oraz życzę pięknego i inspirującego lutego. J

Agnieszka Rodziewicz